VI Bieg o Puchar Proboszcza Parafii Św. Rodziny w Czarnej Białostockiej

Informacja pobrana z parafiaswrodzina.pl – VI Bieg o Puchar Proboszcza Parafii Św. Rodziny w Czarnej Białostockiej

Piękna słoneczna pogoda przywitała biegaczy, którzy w niedzielę 3 maja 2016r stanęli na stracie VI Biegu o Puchar Proboszcza Parafii Św. Rodziny w Czarnej Białostockiej w celu uczczenia 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Bieg został zorganizowany przez Parafię p.w. Świętej Rodziny przy współpracy Burmistrza Czarnej Białostockiej i Dyrektora Domu Kultury. Na placu przed kościołem licznie zgromadzili się uczestnicy i obserwatorzy tej sportowej rywalizacji. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał ks. Jerzy Buzun Proboszcz parafii Św. Rodziny.

Bieg odbył się w następujących kategoriach: – przedszkolaki na dystansie ok. 100 metrów, – uczniowie szkoły podstawowej – kl. I-II – 250 metrów, – uczniowie szkoły podstawowej – kl. III-IV – 400 metrów, – uczniowie szkoły podstawowej – kl. V-VI – 600 metrów, – gimnazjaliści – 700 metrów, – bieg główny dla osób dorosłych – kobiety 600 metrów, mężczyźni 800 metrów, – sztafeta rodzinna – trasa wokół kościoła.

Laureatami i zdobywcami pucharów i medali w poszczególnych kategoriach zostali:

PRZEDSZKOLAKI:

1. Rodzina Sawośków

2. Rodzina Wynimków

3. Rodzina Maksymowiczów

W biegu wzięło udział około 130 osób. Było wiele dobrych emocji, sportowej rywalizacji i radości zwycięzców. Każdy z uczestników biegu, który pokonał swój dystans, otrzymał pamiątkowy medal z rąk ks. Proboszcza i Pana Burmistrza . Na wszystkich przybyłych czekały pyszne kiełbaski z grilla , pączki i gorąca herbatka. Impreza ta była świetną okazją do integracji mieszkańców oraz popularyzacji biegania jako najprostszej i najtańszej formy aktywności ruchowej i promocji sportu w środowisku lokalnym. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wsparcie, świetną zabawę i niesamowitą atmosferę. Mamy nadzieję, że zobaczymy się za rok!
Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji VI Biegu o Puchar Proboszcza:
Panu Jackowi Chrulskiemu – Burmistrzowi Czarnej Białostockiej,
Panu Grzegorzowi Bogdanowiczowi – Dyrektorowi Domu Kultury w Czarnej Białostockiej, za przeprowadzenie biegu:
Panu Markowi Jakimikowi
Pani Agnieszce Chodziutko
Panu Markowi Chomko, za opiekę medyczną :
Pani dr Liliji Piekarskiej, naszym niezawodnym sponsorom dzięki którym każdy mógł skosztować kiełbaskę z grilla, pączka i gorącą herbatkę:
Państwu Kindze i Dariuszowi Moniuszkom Państwu Beacie i Arkadiuszowi Gregorczukom
Państwu Beacie i Andrzejowi Zajkowskim
Państwu Halinie i Krzysztofowi Zajkowskim Państwu Joannie i Adamowi Kossakowskim, Pani Irenie Szyszko, Pani Agnieszce Żemojduk za zapewnienie bezpieczeństwa Straży Miejskiej i Policji oraz wszystkim osobom które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do organizacji imprezy Serdeczne Bóg zapłać !