Ogłoszenia Duszpasterskie 20160515

Informacja pobrana z zmartwychwstania.pl – Ogłoszenia Duszpasterskie 20160515

Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)

Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego (Zielone Świątki) i zakończenie liturgicznego okresu wielkanocnego. Dzisiaj za odmówienie lub odśpiewanie hymnu do Ducha Świętego O Stworzycielu, Duchu, przyjdź możemy otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 9.30 rocznica pierwszej Komunii św., a o godz. 12.30 Msza św. dla uczniów klas trzecich gimnazjum i ich rodziców.

Dzisiaj, w trzecią niedzielę miesiąca, o godz. 17.00 spotkanie osób modlących się o Intronizację Najświętszego Serca Pana Jezusa połączone z katechezą.

W dzisiejszą niedzielę kończymy w naszym kościele kurs przedmałżeński.
Pani mgr Bożena Tarasiewicz, Archidiecezjalna Doradczyni Rodzinna i Mediator, będzie mówić O odpowiedzialnym rodzicielstwie. Spotkanie w dolnym kościele. Weźmy coś cieplejszego ze sobą.
W następną niedzielę w naszym kościele o godz. 17.00 modlitewne spotkanie dla narzeczonych, szczególnie biorących udział w kursie przedmałżeńskim.

W niedzielę i poniedziałek (22 i 23 maja 2016 r.) biskup Henryk Ciereszko będzie wizytował naszą parafię.
Proszę liderów poszczególnych grup formacyjnych naszej parafii o przygotowanie na piśmie (w dwóch egzemplarzach) sprawozdania z działalności swojej wspólnoty.
Porządek niedzielny Mszy św. Po Mszy św. o godz. 8.00 w dolnym kościele sprawozdanie składane Ks. Biskupowi z działalności poszczególnych wspólnot.
W czasie Mszy św. o godz. 11.00 Ks. Biskup udzieli sakramentu chrztu, a o godz. 12.30 bierzmowania.
Ks. Biskup odwiedzi rodziny, z których wywodzą się księża i siostry zakonne oraz chorych i starsze osoby.
Natomiast w poniedziałek (23.05) odwiedzi przedszkole i naszą szkołę oraz plebanię.
Módlmy sie o pomyślną dla naszej parafii wizytacje i dobre dla naszej wspólnoty płynące z niej owoce.

Jutro, w poniedziałek (16.05) święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W naszym kościele Msze św. o godz. 6.30, 10.00, 16.30 i 18.00. Zapraszamy. Kancelaria nieczynna.

We czwartek (19.05) święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dzień modlitw o świętość kapłanów.

W następną niedzielę uroczystość Przenajświętszej Trójcy i zakończenie czasu spowiedzi oraz Komunii Św. Wielkanocnej.

Dziękuję za dzisiejsze ofiary na tacę na naszą plebanię oraz za ofiarowanych w niedzielę (10.04.2016) do puszek 1817,85 zł. na Hospicjum domowe dla dzieci.
W następną niedzielę ofiary na tacę na organizację Światowych Dni Młodzieży, a do puszek na prowadzony przez Caritas Katolicki Ośrodek Wychowania i Terapii Uzależnień Metanoia. Placówka ta istnieje od ponad 15 lat.

Parafia Królowej Rodzin w Białymstoku zaprasza w następną sobotę 21 maja 2016 r., od godz: 14:00 do 22:00 na VI Festyn Rodzinny.
Festyn odbędzie się na placu przed kościołem NMP Królowej Rodzin.
Program na plakacie w przedsionku kościoła.

Uwaga: Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)