Ogłoszenia Duszpasterskie 20160501

Informacja pobrana z zmartwychwstania.pl – Ogłoszenia Duszpasterskie 20160501

Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)

Dzisiaj 6 niedziela wielkanocna.

Trwa w naszym kościele kurs przedmałżeński (zaplanowanych zostało pięć
niedzielnych spotkań).
Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 i po nabożeństwie majowym Pani Małgorzata Piotrowska, pracownik Caritas Archidiecezji Białostockiej, wygłosi konferencję na temat: Profilaktyka uzależnień i
współuzależnień. Spotkanie w dolnym kościele.
W następną niedzielę Państwo Krystyna i Wojciech Kucerowowie będą mówić na temat: Miłość małżeńska i jej rozwój.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 Różaniec z rozważaniami dla Kół Żywego Różańca i wszystkich chętnych.

W dzisiejsza niedzielę katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych o godz.
17.00. Spotkanie wyjątkowo w kancelarii, wejście od tyłu kościoła.

Nabożeństwo majowe (ogólnoparafialne) w naszym kościele po Mszy św. o godz.
18.00,
natomiast dla młodzieży w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o godz. 19.30.
Początek nabożeństwa dla młodzieży już w najbliższy poniedziałek.
Zapraszamy do udziału w kościele lub do odmawiania Litanii Loretańskiej w gronie rodziny, gdy nie możemy być w kościele.
18.00,

Wspomnienie św. Atanazego, Biskupa i Doktora Kościoła (2.05).

Uroczystość NMP, Królowej Polski we wtorek (3.05). W naszym kościele porządek Mszy św. niedzielny. Zapraszamy do udziału.

Wspomnienie św. Floriana, Męczennika (4.05).

Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba (6.05).

Dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne w pierwszy czwartek miesiąca. Nabożeństwo powołaniowe razem z majowym.

Nabożeństwo w pierwszy piątek do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.30. Spowiadamy podczas Mszy św. porannych i od godz. 17.00.

Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP w pierwszą sobotę po Mszy św. o godz. 7.30, następnie spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja w dolnym kościele wraz z katechezą.

Dni modlitw o dobre urodzaje oraz za kraje głodujące w poniedziałek, wtorek i środę przed Wniebowstąpieniem Pańskim.

Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego (od piątku – 6 maja) razem z nabożeństwem majowym. Za udział w Nowennie można otrzymać odpust zupełny.

W następną niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to dzień Pierwszej Komunii św. dzieci.
O godz. 11.00 Komunia św. dzieci z Zespołu Szkół Integracyjnych im. św. Jana Pawła II,
a o godz. 12.30 dla dzieci ze szkoły społecznej (ul. Narewska).
Spowiedź dzieci, rodziców i wszystkich chętnych w sobotę (7.05) o godz. 10.00. Zaprosimy do pomocy w spowiadaniu księży spoza naszej parafii.

Jeszcze dzisiaj zbieramy podpisy w sprawie całkowitego zakazu aborcji w naszej Ojczyźnie.

W niedzielę i poniedziałek (22 i 23 maja 2016 r.) biskup Henryk Ciereszko będzie wizytował naszą parafię.
Proszę liderów poszczególnych grup formacyjnych naszej parafii o przygotowanie na piśmie sprawozdania z działalności swojej wspólnoty.

Serdecznie dziękuję Panu Wacławowi Hołowni z parafii św. Jadwigi Królowej w Białymstoku za bezinteresowną naprawę schodów przed naszym kościołem.

Dzisiaj II bieg: O puchar Księdza Proboszcza naszej parafii zorganizowany przez Ks. Wojciecha. Rozpoczęcie biegu o godz. 15.00 przy naszym kościele.
Na mecie przed kościołem – puchary i niespodzianki.

Różańcowa papieska intencja misyjna na maj 2016: Aby w rodzinach, wspólnotach i grupach rozpowszechniał się zwyczaj odmawiania modlitwy różańcowej w intencji ewangelizacji i pokoju.

Różańcowa papieska intencja ogólna na maj 2016: Aby we wszystkich krajach świata kobiety były poważane i szanowane, a ich niezastąpiony wkład w życie społeczne był doceniany.

Jest majowe czasopismo Drogi Miłosierdzia i młodzieżowe Miłujcie się, ciekawe artykuły, zachęcam do lektury.

Święto Flagi Rzeczypospolitej jutro, w poniedziałek (2.05). Prosimy o wywieszenie naszej polskiej, narodowej flagi w poniedziałek i we wtorek (2 i 3 maja).

Pielgrzymka autokarowa do Świętej Lipki, Gietrzwałdu, Dobrego Miasta, Głotowa, Lidzbarka Warmińskiego i Stoczka Warmińskiego w poniedziałek i wtorek (2 i 3 maja).
Wyjazd w poniedziałek o godz. 7.00 przy naszym kościele.

Uwaga: Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)