OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKANOCNA (24.04.2016r.)

Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKANOCNA (24.04.2016r.)


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

(24.04.2016r.)

1.     W dzisiejszej Ewangelii Jezus przypomina nam o tym, byśmy się wzajemnie miłowali. W początkach chrześcijaństwa wzajemna miłość pomiędzy uczniami Chrystusa przyciągała i inspirowała pogan. Warto o tym pamiętać i żyć tak, by inni widzieli, że jesteśmy uczniami Jezusa.

2.     Dzisiaj po Mszach Świętych są zbierane ofiary do puszek na pomoc humanitarną dla Ukrainy.

3.     Jutrzejsze Święto Świętego Marka Ewangelisty to tradycyjny dzień modlitwy o urodzaje, chciejmy w naszej osobistej modlitwie prosić dobrego Boga, by pobłogosławił wszelkie ludzkie wysiłki, aby przyniosły one obfity plon i owoc i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

4.     We wtorek, 26 kwietnia, Uroczystość Św. Jerzego, Męczennika, Głównego Patrona naszej Archidiecezji i naszego Seminarium Duchownego.

5.     W piątek, 29 kwietnia, Święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła, Patronki Europy.

6.     W przyszłą niedzielę rozpoczniemy maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia o godz. 17.30 przed wieczorną Mszą Świętą, będziemy odprawiać nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej.

7.     W ubiegłą niedzielę na budowę Kościoła zebraliśmy 10.000 zł., Bóg zapłać za złożone ofiary.

8.     W naszej parafii, 4 maja, w dniu Odpustu Św. Floriana odbędzie się wizytacja i Bierzmowanie. Szczegółowy program podamy w przyszłym tygodniu. Próby przed Bierzmowaniem odbędą się w piątek i sobotę, 29 i 30 kwietnia po Mszy Świętej wieczornej.

9.     Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku serdecznie zaprasza młodych mężczyzn w wieku od 16 do 30 lat na Dzień skupienia, który rozpocznie się w piątek 13 maja o godzinie 16.00 i zakończy w sobotę 14 maja o godz. 13.00.
Szczegółowe informacje są zamieszczone na stronie internetowej Seminarium www.awsd.bialystok.pl.

10.    Tradycyjnie, jak co roku, na początku maja organizowana jest Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna. Tegoroczna XXIII pielgrzymka wyruszy z Białostockiej Katedry w sobotę 7 maja o godz. 7.30. Pragniemy wspólnie wędrując do Sanktuarium Matki Bożej w Krypnie prosić o wszelkie łaski potrzebne naszym rodzinom na każdy dzień. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza św. celebrowana w Krypnie o godz. 18.00. Zapisy organizowane są na trasie – całkowity koszt pielgrzymki to 5 zł. Istnieje także możliwość zapisania się na autokar powrotny – w cenie 10 zł.

11. Tegoroczna Archidiecezjalna Pielgrzymka Bierzmowanych do Suchowoli odbędzie się w sobotę, 14 maja. Do uczestnictwa w niej zapraszamy młodzież, która w tym roku już przystąpiła lub jeszcze ma przystąpić do Sakramentu Bierzmowania.