Ogłoszenia Duszpasterskie 20160417

Informacja pobrana z zmartwychwstania.pl – Ogłoszenia Duszpasterskie 20160417

Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)

Dzisiaj 4 Niedziela Wielkanocna, Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego (Zakonnego) pod hasłem Powołani do miłosierdzia. Dzisiaj w związku z 1050 rocznicą chrztu Polski na każdej Mszy św. odnawiamy nasze przyrzeczenia chrzcielne.

W dzisiejszą niedzielę o godz. 9.30 Msza św. dla uczniów szkół podstawowych z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych i ich rodziców, a o godz. 12.30 Msza św. dla uczniów klas trzecich gimnazjum i ich rodziców. Zapraszamy.

Dzisiaj w naszym kościele o godz. 17.00 modlitewne spotkanie wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa wraz z katechezą.

W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy kurs przedmałżeński (zaplanowanych jest pięć niedzielnych spotkań).
Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 wygłoszę konferencję na temat: Duszpastersko-liturgiczna problematyka sakramentu małżeństwa.
W następną niedzielę Ks. prof. dr hab. Józef Zabielski będzie mówił na temat: Problematyka etyczno-moralna sakramentu małżeństwa.

Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski (23.04).
Jest to również dzień imienin naszego Ks. Wojciecha.

Kwartałowe Dni Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne (20, 22 i 23.04).

Zapisujemy chętnych na autokarową pielgrzymkę do Świętej Lipki i Gietrzwałdu oraz innych miejscowości w dniach: 2-3 maja 2016 r. Koszt 140 zł.

Ks. Wojciech prosi o wpłacanie pozostałej kwoty (poza zaliczką) na pielgrzymkę do sanktuariów Hiszpanii i Portugalii.
Ks. Wojciech jest chory, więc proszę wpłacać dla mnie.

Już dzisiaj zapowiadam, że będziemy zbierali podpisy w sprawie całkowitego zakazu aborcji w naszej Ojczyźnie.

Dziękuję Ks.Adamowi i 80 osobom za piątkową modlitwę Koronką Bożego Miłosierdzia w intencji Ojczyzny i obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

W niedzielę i poniedziałek (22 i 23 maja 2016 r.) biskup Henryk Ciereszko będzie wizytował nasza parafię.
Proszę liderów poszczególnych grup formacyjnych naszej parafii o przygotowanie na piśmie sprawozdania z działalności swojej wspólnoty.

Dziękuję za dzisiejsze ofiary na tacę na naszą plebanię.
W następną niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku, a do puszek na potrzeby Ukrainy (takie zarządzenie wydał Ojciec Święty Franciszek).

Otrzymaliśmy zaproszenie na bezpłatne badania serca w sobotę 23 kwietnia 2016 r. w godzinach: 10.00 – 18.00 w Centrum Handlowym Auchan, ul. Produkcyjna 84, Białystok.

Uwaga: Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)