OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKANOCNA NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO (3.04.2016r.)

Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKANOCNA NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO (3.04.2016r.)


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKANOCNA

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

(3.04.2016r.)

1.     Dzisiejsza niedziela w tradycji ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego. O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Ustanowił ją w 2000 roku Święty Jan Paweł II. Od kilku lat niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni. Warto się nad tym zastanowić zwłaszcza w trwającym jubileuszowym Roku Miłosierdzia. Jednocześnie zapraszamy wszystkich chętnych do zaangażowania się w działalność naszego Parafialnego Zespołu Caritas. Po Mszach Świętych są zbierane ofiary do puszek na Caritas Archidiecezjalną. W marcu do puszek zebrano 780 zł, wydano 31 bonów na żywność o wartości 26 zł i 6 bonów o wartości 16 zł. Wydano 28 paczek z zabawkami dla dzieci.

2.     W dniu dzisiejszym odbywa się piesza pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Nasza parafia może dołączyć o godz. 13.45 przy sklepie „Stokrotka” na ul. Antoniukowskiej.

3.     Z racji przeżywanych w ostatnim czasie dni Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

4.     W przyszłą niedzielę we Mszy Świętej o godz. 12.00 biorą udział kandydaci do Bierzmowania. Po Mszy Świętej – konferencja.

5.     W zakrystii można nabyć kwietniowy numer: „Drogi Miłosierdzia”.