Ogłoszenia Duszpasterskie 20160424

Informacja pobrana z zmartwychwstania.pl – Ogłoszenia Duszpasterskie 20160424

Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)

Trwa w naszym kościele kurs przedmałżeński (zaplanowanych jest pięć niedzielnych spotkań).
Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 Ks. prof. dr bab. Józef Zabielski będzie mówił na temat: Problematyka etyczno-moralna sakramentu małżeństwa.
W następną niedzielę Pani Małgorzata Piotrowska, pracownik Caritas Archidiecezji Białostockiej, wygłosi konferencję na temat: Profilaktyka uzależnień i współuzależnień.

Święto św. Marka Ewangelisty (25,04).

Uroczystość św. Jerzego. Męczennika. Głównego Patrona Archidiecezji Białostockiej i Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku (26.04).

Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła. Patronki Europy (29.04).

Dzień Męczenników Duchownych Polskich z czasów drugiej wojny światowej (29.04).

Trzydziesta siódma rocznica świeceń biskupich Abp, Edwarda Ozorowskiego. Metropolity Białostockiego. Modlimy sie za Arcybiskupa Metropolitę.

Zapisujemy chętnych na autokarową pielgrzymkę do Świętej Lipki i Gietrzwałdu oraz innych miejscowości w dniach; 2-3 maja 2016 r. Koszt 140 zł.

Ks. Wojciech prosi o wpłacanie pozostałej kwoty (poza zaliczką) na pielgrzymkę do sanktuariów Hiszpanii i Portugalii.

Zbieramy podpisy w sprawie całkowitego zakazu aborcji w naszej Ojczyźnie.

W niedziele i poniedziałek (22 i 23 maja 2016 r.) biskup Henryk Ciereszko będzie wizytował naszą parafię.
Proszę liderów poszczególnych grup formacyjnych naszej parafii o przygotowanie na piśmie sprawozdania z działalności swojej wspólnoty.

Dziękuję za ofiary na tace na naszą plebanie w ubiegłą niedzielę, za dzisiejsze ofiary na Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku oraz do puszek na potrzeby Ukrainy (takie zarządzenie wydał Ojciec Święty Franciszek).

Serdecznie dziękuję Panu Wacławowi Hołowni z parafii św. Jadwigi Królowej w Białymstoku za bezinteresowna naprawę stopni schodów przed naszym kościołem.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w II biegu O Puchar Księdza Proboszcza Parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku.
Rozpoczęcie biegu w niedzielę 1 Maja 2016 r. o godz. 15.00.
Zawodnicy wystartują w pięciu grupach:
I Grupa – szkoła podstawowa, klasy (1-4) na dystansie ok, 400 m:
II Grupa – szkoła podstawowa, klasy (5-6) na dystansie ok. 400 m;
III Grupa — gimnazjum, klasy (1-3) na dystansie ok. 800 m;
IV Grupa – bieg otwarty na dystansie ok. 1200 m;
V Grupa – bieg rodzinny na dystansie 200 m.

Na mecie przed kościołem – puchary i niespodzianki.
Osoby niepełnoletnie muszą mieć pisemna zgodę rodziców lub opiekunów na udział w biegu.
Do 29 kwietnia zapisy i informacje u nauczycieli wychowania fizycznego w Zespole Szkół im. św. Jana Pawła II (ul. Łagodna) łub w zakrystii albo kancelarii u Ks. Michała.

Uwaga: Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)