27 marca – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Ogłoszenia

Informacja pobrana z krolowarodzin.pl – 27 marca – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Ogłoszenia

  1. Dzisiaj jest NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. Następne Msze św. będą o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 18.00.
  2. Jutro drugi dzień świąteczny – Wielkanocny Poniedziałek. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz.14.00 i 19.30.Ofiary na tacę w drugi dzień Wielkanocy przeznaczone są na KUL.
  3. Uroczystość Wielkanocną obchodzi się przez osiem dni ( oktawa ). Bierzmy udział we Mszach św. poszczególnych dni oktawy. W najbliższy piątek nie ma postu.
  4. Nowenny do Matki Bożej Królowej Rodzin w środę o godz. 18.30.
  5. Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego. W dni powszednie po wieczornej Mszy św. W następną niedzielę ( Przewodnią ) w naszej Archidiecezji Białostockiej Uroczystość Bożego Miłosierdzia.
  6. W niedzielę Miłosierdzia, 3 kwietnia 2016 r. odbędzie się III PIESZA PIELGRZYMKA DO SANKTUARIUM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO w Białymstoku. Będzie ona wyrazem naszej wdzięczności za kanonizację Jana Pawła II. Główna Msza św. w Sanktuarium, wieńcząca pielgrzymowanie, będzie sprawowana pod przewodnictwem Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego, o godz. 15.00. Z naszej parafii chętni pielgrzymi wyruszą o godz. 13.00 pod przewodnictwem ks. Dariusza Łuczaja. Prosimy o zgłaszanie się do Ks. Dariusza.
  7. Ksiądz Proboszcz dziękuje: Ks. Dariuszowi, Panu Piotrowi Pogorzelskiemu i młodzieży za przygotowanie  ciemnicy. Ks Piotrowi, Diakonowi Markowi, Panu Bogdanowi Reducha i młodzieży za przygotowanie grobu Pańskiego. Ks. Henrykowi, Ks. Bogdanowi, Ks. Dariuszowi, Ks. Piotrowi, Ks. Tomaszowi, Dk. Markowi za posługę duszpasterską szczególnie podczas Triduum Paschalnego, ministrantom, Panu Adamowi i scholi za przygotowanie liturgiczne Triduum Paschalnego. Dziękuje również Panu organiście za oprawę muzyczną, chórowi parafialnemu na czele z panią dyrygent za śpiew w Wielki Piątek, Paniom Danucie i Teresie za przygotowanie kościoła. Paniom katechetkom za przygotowanie procesji i wszystkim za udział w procesji.
  8. W następną niedzielę (Przewodnią) ofiary do puszek na Caritas archidiecezjalną.
  9. Ksiądz Proboszcz dziękuje za ofiary na budowę kościoła oraz za makulaturę.
  10. Weselmy się i radujmy, bo zmartwychwstał Pan prawdziwie! Niech radość wielkanocnego poranka dotrze do serc wszystkich parafian i serc wszystkich gości. My kapłani życzymy wszystkim od Zmartwychwstałego Chrystusa: błogosławieństwa, zdrowia, radości, pokoju, spokojnych Świąt Wielkanocnych, polepszenia bytu, miłości w rodzinach, w sąsiedztwie, miejscu pracy. Głośmy, że zmartwychwstał Pan. Alleluja!