Ogłoszenia Duszpasterskie 20160327

Informacja pobrana z zmartwychwstania.pl – Ogłoszenia Duszpasterskie 20160327

Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)

Dzisiaj Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. U nas uroczystość tytułu kościoła, czyli odpustowa. Porządek Mszy św. niedzielny. Nie ma tylko Mszy św. o godz. 8.00.

Prosimy przyjąć nasze serdeczne życzenia.
Św. Jan Chryzostom mówił:
“święcimy to święto największe i najsławniejsze, w którym Pan powstał z martwych, święcimy je w radości i pobożności.
Pan bowiem z martwych wskrzesił z sobą świat cały, rozerwał więzy śmierci”.
Niech więc Zmartwychwstały Chrystus i wielkanocne przeżywanie Jego zwycięstwa nad śmiercią, umacnia ufność w ogrom Bożego Miłosierdzia, niosąc radość i pokój.
Życzymy też Bożego pokoju, zdrowia i pomyślności oraz tego, aby nasze rodziny były silne obecnością wśród nas Zmartwychwstałego Pana.

Otrzymaliśmy życzenia od Pana Wojewody Podlaskiego,
Pana Prezydenta Białegostoku, Pana posła Dariusza Piontkowskiego,
Ks. Kazimierza Konkola ze Stowarzyszenia “Droga”,
Przewodniczącego Solidarności Region Białystok.
Pozdrowił naszą parafię i podziękował za udział w ratowaniu polskich lasów Pan minister prof. Jan Szyszko.
Swoje życzenia i pozdrowienia przesyła nam Ks. Tomasz z Italii. W każdą niedzielę odprawia Mszę św. za naszą parafię wraz nami księżmi.

Uroczystość wielkanocną obchodzi się przez osiem dni (oktawa). Jutro drugi dzień Wielkanocny – porządek Mszy św. niedzielny. Ofiary składane na tacę – na KUL.

W następną niedzielę (Przewodnią) Święto Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna się też w następną niedzielę Tydzień Miłosierdzia. Ofiary do puszek – na Caritas Archidiecezjalną. Kolejne spotkanie uczestników Seminarium Odnowy Wiary po Mszy św. o godz. 18.00.

W następną niedzielę Abp Edward Ozorowski, Metropolita Białostocki, odprawi o godz. 15.00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Mszę św. Na tę Mszę św. przybędą pielgrzymki piesze z białostockich parafii. O godz. 12.00 wyruszy pielgrzymka z kościoła Przemienia Pańskiego w Starosielcach. Około godz. 13.00 możemy przyłączyć sie do tej pielgrzymki przy skrzyżowaniu Alei Jana Pawła II i Alei Konstytucji 3 Maja, czyli w pobliżu naszego kościoła.

Dziękuję za ofiarowanych na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu 1390 zł. Wydaliśmy 1175,66 zł. (pozostałą kwotę przeznaczymy na kwiaty do kościoła w późniejszym terminie) oraz za produkty żywnościowe i słodycze (ze szkoły im. Jana Pawła II ofiarowano 310 kg. produktów), z których przygotowano 45 podwójnych paczek (jedna – to słodycze, a druga – produkty żywnościowe).

W Niedzielę Palmową ofiarowaliśmy na tacę na naszą plebanię 8882,87 zł i 1 euro. Była to jak dotychczas największa kwota. Bardzo dziękuję.

Jestem wdzięczny ministrantom (szczególnie Markowi), ich opiekunkowi ks.Michałowi, scholi, Panu Darkowi – zakrystianowi, naszym Księżom, białej procesji i Wam, Kochani, za czynny i liczny udział w liturgii Triduum Paschalnego.

Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w pierwszy piątek po Mszy św. o godz. 18.00. Nie ma postu. Spowiadamy podczas Mszy św. porannych i od godz. 17.00.

Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w pierwszą sobotę po Mszy św. o godz. 7.30. Następnie spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja wraz z katechezą.

Dziękuję Kołom Żywego Różańca za ofiarowane do naszego Kościoła piękne ołtarzowe obrusy wielkanocne.

Dziękuję naszym parafianom obecnym w Wielki Czwartek w kościele za piękny ornat z wizerunkiem Zmartwychwstałego zakupiony z części czwartkowej tacy.

Uwaga: Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)