Caritas rozprowadza „Chlebki miłości”

Informacja pobrana z bialystok.caritas.pl – Caritas rozprowadza „Chlebki miłości”

W Wielki Czwartek i Wielki Piątek w białostockich parafiach będzie można nabyć wielkanocne „Chlebki miłości”, które z powodzeniem można umieścić w świątecznym koszyczku ze święconką. Nabywając „Chlebek miłości” okazujemy wsparcie potrzebującym i dzielimy się chlebem z ubogimi.

W tym roku Białostocka Caritas rozprowadzi 4,5 tysiąca sztuk chlebków. Zostały one wypieczone nieodpłatnie przez piekarnie „Okruszek” i PSS Społem Białystok, a cały dochód zostanie przeznaczony na potrzeby osób biednych i chorych.

To niejedyna akcja wielkanocna organizowana przez Caritas. Na początku Wielkiego Postu organizacja rozprowadzała „Skarbonki miłosierdzia” w ramach akcji „Jałmużna wielkopostna”. Dzieci i młodzież, a także całe rodziny zbierały drobne datki do specjalnej skarbonki, które zostaną zwrócone w niedzielę Miłosierdzia Bożego, a dochód pomoże w leczeniu dzieci i osób starszych.

Caritas Archidiecezji Białostockiej rozdała kilkaset paczek żywnościowych ubogim rodzinom, dzięki przedświątecznej zbiórce żywności, gdzie wolontariusze w czasie dwudniowej zbiórki zebrali około 15 ton żywności. Natomiast wszystkie osoby potrzebujące i samotne będą mogły spotkać się na wspólnym śniadaniu wielkanocnym 27 marca o godz. 8:00 w budynku Szkoły Katolickiej przy ul. Kościelnej 3 w Białymstoku. Organizatorami śniadania są Caritas Archidiecezji Białostockiej, Fundacja im. Rodziny Czarneckich i Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia.