Ogłoszenia Duszpasterskie 20160320

Informacja pobrana z zmartwychwstania.pl – Ogłoszenia Duszpasterskie 20160320

Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)

Dzisiaj Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Poświęcamy palmy podczas wszystkich Mszy św. We Mszy św. o godz. 11.00. poświęcenie palm, następnie procesja wokół pomnika Jezusa Miłosiernego. Dzisiaj Światowy Dzień Młodzieży.

Dzisiaj Droga Krzyżowa dla obu parafii od naszego kościoła do kościoła p.w. Wszystkich Świętych. Początek o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy.

W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę spowiadamy podczas Mszy św. porannych i podczas wieczornej Mszy św. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę spowiadamy na godzinę przed nabożeństwem oraz podczas święcenia pokarmów. W Wielki Wtorek kancelaria nieczynna przed południem (mam wykłady w Seminarium, a księża są na katechezie).

WIELKI CZWARTEK
W Wielki Czwartek w archikatedrze o godz. 9.00 Msza św. Krzyżma z poświęceniem olejów świętych i odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich. Zachęcamy wszystkich wiernych do udziału w tej Mszy św., także ministrantów, oazę i scholę. Po tej Mszy w Seminarium Duchownym spotkanie ministrantów.

WIELKI CZWARTEK
W naszym kościele w Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej z umyciem nóg 12 mężczyznom o godz. 18.00. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 22.00. Ofiary zbierane na tacę na opłacenie za ogrzewanie kościoła w ostatnim miesiącu.

WIELKI PIĄTEK
Liturgia Wielkiego Piątku w naszym kościele o godz. 18.00. Liturgii będzie przewodniczył Ks. Prałat Stanisław Hodun, dyrektor Domu Księży Emerytów, homilię wygłosi Ks. Adam. Ofiary składane przy adoracji Krzyża Świętego – na Boży Grób w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje post. Początek Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 22.00.

WIELKA SOBOTA
Liturgia Wielkiej Soboty w naszym kościele o godz. 19.00. Przyjdźmy do kościoła ze świecami (odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych) i naczyniami na wodę święconą. Świece niech mają profitki zabezpieczające przed zabrudzeniem posadzki woskiem. Ofiary zbierane na tacę na opłacenie za ogrzewanie kościoła w ostatnim miesiącu.

W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę w naszym kościele Jutrznia o godz. 9.00. Zapraszamy dorosłych i młodzież.

W Wielką Sobotę błogosławimy pokarmy od godz. 10.00 – co pół godziny. Będzie możliwość spowiedzi.

NIEDZIELA WIELKANOCNA
W niedzielę wielkanocną (27 marca) rezurekcja z procesją do Pomnika Jezusa Miłosiernego o godz. 6.00.

W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i w Wielką Sobotę – kancelaria nieczynna.

Prosimy jeszcze dzisiaj o ofiarowanie słodyczy i produktów żywnościowych na paczki świąteczne i o ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Bożego. Dziękuję za ofiarowane już dary na paczki oraz za ofiary na kwiaty (1060 zł.) – ofiary indywidualne, Koła Żywego Różańca, Odnowa w Duchu Świętym i Koło Przyjaciół Radia Maryja. Zamówiliśmy kwiaty na kwotę 1200 zł.

Dziękuje za dzisiejsze ofiary na tacę na naszą plebanię. Mamy już pamiątkową tablicę upamiętniającą konsekrację naszego kościoła. Poświęci ją Abp Edward Ozorowski, Metropolita Białostocki 7 kwietnia 2016 r. Jestem wdzięczny ofiarodawcom i Panu Bogdanowi Wasilewskiemu za jej projekt i troskę przy wykonaniu i umieszczeniu tablicy w kościele.

Jestem wdzięczny alumnom piątego roku naszego Seminarium: Adrianowi i Marcinowi za ich dzisiejszą pomoc w naszym kościele.

Dzisiaj nie ma modlitewnego spotkania Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 17.00,
a w Wielką Sobotę nie będzie zajęć artystycznych.

Przed świętami wielkanocnymi chcemy odwiedzić chorych i osoby starsze
ze spowiedzią i Komunią św. Prosimy o zgłaszanie tych osób.

Śniadanie wielkanocne dla samotnych i potrzebujących – 27 marca 2016
(niedziela) – godz. 8.00. Sala gimnastyczna Zespołu Szkół Katolickich w
Białymstoku ul. Kościelna 3. Organizatorzy: Fundacja Rodziny Czarneckich,
Caritas Archidiecezji Białostockiej i Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej
Miłosierdzia.

Uwaga: Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)