NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ 20 marca 2016 r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ 20 marca 2016 r.

1/ Dziś Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Początek Wielkiego Tygodnia. Kończymy Rekolekcje Wielkopostne. Dziękuję księdzu Stefanowi za ubogacenie nas Słowem Bożym,   ks. Adamowi, ks. Dariuszowi, ks. Wojciechowi, oraz kapłanom z parafii pw. Wszystkich Świętych za posługę sakramentalną w konfesjonale. Wam Kochani za udział w rekolekcjach, postawę nawrócenia i świadectwo wiary.

2/ Gorzkie Żale dziś o godz. 17.30. Zapraszam.

3/ Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie z młodzieżą męską z klas III Gimnazjum.

4/ Osoby chore i starsze z posługą sakramentalną odwiedzę jutro od godz. 9.00.

5/ Dziękuję KŻR pw. św. Krzysztofa i św. Teresy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

6/ W Wielki Czwartek Ks. Arcybiskup Mszę św. Krzyżma celebrować będzie o godz. 9.00 w Katedrze Białostockiej.

7/ Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ołtarzu Wystawienia tzw. „Ciemnicy” do godz. 21.00.

8/ Wielki Piątek – Zapraszam  do  kościoła  o  godz. 15.00  na  Nowennę  przed  Świętem Miłosierdzia  i Koronkę  oraz  na Drogę Krzyżową. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 21.00. Możliwość spowiedzi po nabożeństwie do godz. 21.00. W tym dniu obowiązuje post ilościowy tych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli  60 roku. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia.

9/ Wielka Sobota – Poświęcenie pokarmów  na stół wielkanocny o godz. 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00.  Będzie też  możliwość poświęcenia pokarmów przed wieczorną liturgią.   Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 20.00. Idąc na liturgię weźmy ze sobą świece. Zwyczajem lat ubiegłych zapraszam  do podjęcia czuwania nocnego przy Grobie Pańskim.

10/ Zapraszam do sprzątania kościoła w Wielką Sobotę na godzinę 14.00.

11/ Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcja z procesją o godz. 6.00. /Przypominam o zmianie czasu z zimowego na letni/. Następna Msza św. o godz. 10.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

12/ Drugi Dzień Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego – Msze św. o godz. 8.00 i 10.00. Również nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

13/ W ramach przeżywanego w Kościele Roku Miłosierdzia, zapraszam na autokarową pielgrzymkę z naszej parafii do Wilna, która planowana jest w dniach 4 – 5 czerwca 2016r. Koszt 260zł.

14/ Planowana jest w naszej parafii kolejna edycja kursu Alfa. Serdecznie zapraszamy zainteresowane osoby. 

15/ Życzę łask Bożych na każdy dzień Wielkiego Tygodnia.