OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (13.03.2016r.)

Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (13.03.2016r.)


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

(13.03.2016r.)

1.     W piątą niedzielę Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny. Od jutra podczas liturgii Mszy Świętej będziemy modlić się prefacją o Męce Pańskiej, a ponadto zachowujemy w naszej Ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.

2.     Dzisiaj w naszej parafii rozpoczęły się  rekolekcje wielkopostne. Będą trwały 3 dni: niedziela, poniedziałek i wtorek. Msze Święte Rekolekcyjne dla ogółu wiernych w poniedziałek i wtorek o godz. 700, 900 i 1700. Nabożeństwo rekolekcyjne dla młodzieży i dzieci – w poniedziałek i wtorek, o godz. 1000 szkoły średnie, o godz. 1100 szkoła podstawowa. Kancelaria w tych dniach będzie nieczynna. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w rekolekcjach i skorzystania z sakramentu pokuty.

3.     Dziś przypada 3. rocznica wyboru papieża Franciszka.

4.     W czwartek, 17 marca imieniny obchodzi Ks. Zbigniew Gwiazdowski a 18 marca Ks. Abp Edward Ozorowski. Solenizantów polecajmy w naszych modlitwach.

5.     W najbliższą sobotę przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP i patrona Kościoła powszechnego.

6.     W sobotę, 19 marca od godz. 900 w naszej parafii odbędą się odwiedziny chorych. Zapisy w kancelarii.

7.     Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na budowę kościoła.

8.     Przyjmujemy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, można je składać do skarbony przy ołtarzu.

9.     Zapraszamy młodych do wspólnego przeżycia Diecezjalnych Dni Młodzieży, które odbędą się terminie 19 – 20 marca br. w Zespole Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej 3 w Białymstoku. W programie przewidziane są koncerty ewangelizacyjne, świadectwa, modlitwy uwielbienia oraz konkurs palm. W sobotę 19 marca rozpoczęcie o godz. 1500, a w Niedzielę Palmową 20 marca o godz. 1400. Niedzielne święto młodych zwieńczy Msza Święta sprawowana w Katedrze białostockiej o godz. 1630. Więcej informacji na stronie internetowej Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży w Białymstoku.

10.  Miejska Droga Krzyżowa odbędzie się w piątek, 18 marca br. i przejdzie ulicami Białegostoku od Katedry do kościoła św. Rocha. Rozpoczęcie o godz. 1900 przy Katedrze. Tegoroczną Drogę Krzyżową poprowadzi młodzież Archidiecezji Białostockiej zaangażowana w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Zapraszamy do uczestnictwa.