13 marca – 5. Niedziela Wielkiego Postu – Ogłoszenia

Informacja pobrana z krolowarodzin.pl – 13 marca – 5. Niedziela Wielkiego Postu – Ogłoszenia

 1. Dzisiaj jest 5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU. O godz. 17.20 – Gorzkie Żale.
 2. Dzisiaj 3 rocznica wyboru papieża Franciszka,  którego Bóg niech zachowa na najdłuższe lata.
 3. Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Prowadzi je Ks. Jan Ćwikowski – Redemptorysta wraz z Alumnem. Będą trwały do środy włącznie. Wszystkich parafian zachęcamy do udziału w czterodniowych rekolekcjach. W poniedziałek rozpoczną się rekolekcje dla szkół podstawowych i gimnazjum. Kancelaria parafialna nie będzie czynna w poniedziałek, wtorek i środę.
 4. W tym tygodniu nie będzie nowenny do Matki Bożej Królowej Rodzin.
 5. 15 marca o godz. 18.00 – Msza św. za zmarłego śp. Ks. Prałata Stefana Girstuna.
 6. 18 marca – piątek – Dzień Imienin Księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego. 17 marca – czwartek- w Katedrze Białostockiej o godz. 18.00 Msza św. w intencji Ks. Arcybiskupa. Polecajmy Bogu w modlitwie Najdostojniejszego Solenizanta.
 7. 19 marca – sobota – Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze św. o godz. 6.307.00 i 18.00. W tym dniu imieniny Ks. Bogdana.  Bardzo serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Będziemy się modlić w intencji Ks. Bogdana i złożymy życzenia.
 8. Droga Krzyżowa dla wszystkich w piątek po wieczornej Mszy św..
 9. W sobotę 19 marca o godz. 18.45 (zamiast Drogi Krzyżowej) odbędzie się w naszym kościele adoracja Krzyża. Zapraszamy młodzież, dzieci i starszych, aby w atmosferze modlitwy, przy blasku świec i śpiewie pochylić się nad tajemnicą Boże Miłości, aż na drzewo Krzyża.
 10. W sobotę 19 marca od godz. 9.00 księżą odwiedzą chorych, którzy chcą odbyć spowiedź św. i przyjąć Komunię Św. przed Wielkanocą. Proszę zgłaszać po Mszy św. w starej kancelarii przy zakrystii.
 11. Przyszła niedziela – to NIEDZIELA PALMOWA, czyliKI PAŃSKIEJ. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Uroczyste poświęcenie palm i procesja o godz. 10.30 rozpocznie się przed kościołem przy Krzyżu Misyjnym. O godz. 13.30 odbędzie się konkurs palm, które zostaną poświęcone, potem, procesja i Msza św. o godz. 14.00 z udziałem dzieci.
 12. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na kwiaty i materiały do Grobu Pańskiego i Ciemnicy.
 13. Miejska Droga Krzyżowa odbędzie się w piątek 18 marca i przejdzie ulicami Białegostoku od Katedry do kościoła św. Rocha. Rozpocznie się o godz. 19.00.
 14. Stowarzyszenie Rodzina na Plus organizuje akcję pomocy w rozliczeniach PIT pod hasłem „Przekaż 1% podatku – to nic nie kosztuje!”. Można przynosić do Biblioteki Parafialnej w niedzielę w godzinach od 11.30 do 14.00. Rozliczenia będą weryfikowane przez wykwalifikowane osoby. Zachęcamy do rozliczania się również emerytów i rencistów, których 1% podatku również może wspomóc naszą wspólnotę parafialną, budowę naszego kościoła.
 15. Ksiądz Proboszcz dziękuje za ofiary na budowę kościoła, za dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone na budowę kościoła oraz za makulaturę.