Przekaż 1% podatku na rehabilitację domową dla Roberta Przemielewskiego

Informacja pobrana z bialystok.tradycjakatolicka.pl – Przekaż 1% podatku na rehabilitację domową dla Roberta Przemielewskiego

Baner_1procRP

Szanowni Państwo!

Nazywam się Robert Przemielewski, mam 44 lata, jestem członkiem Duszpasterstwa Tradycji Katolickiej w Białymstoku. Wraz z żoną wychowujemy trójkę dzieci w wieku 10, 6 i 2 lat – nasze dzieci uczymy w domu (homeschooling).

W  2011 roku stwierdzono u mnie stwardnienie rozsiane – chorobę postępującą i nieuleczalną. Pierwsze objawy nie wzbudziły mego niepokoju. Ja, człowiek sprawny, w ciągłym ruchu zrzucałem to na karb przemęczenia. Pracowałem dużo, ale ochoczo, gdyż robiłem to, co lubię. Prowadziłem własny tartak, który pozwalał mi na pokrycie wydatków związanych z utrzymaniem rodziny i domu. Z uwagi na postępującą postać SM i narastającą niepełnosprawność zmuszony byłem przerwać pracę zawodową i stałem się rencistą. Od trzech lat przyjmuję lek Betaferon, stosowany w leczeniu stwardnienia rozsianego. Efektem pogłębiającej się choroby jest niedowład kończyn, poważny problem z utrzymaniem równowagi, pogorszenie wzroku, problemy z koncentracją. Wszystko to przysparza mi ogromnych trudności podczas codziennych czynności takich jak mycie, ubieranie się, prowadzenie auta, a pokonanie pieszo niewielkiego odcinka jest dla mnie nie lada wyzwaniem.

W chwili obecnej utrzymujemy się z mojej renty oraz środków z urlopu macierzyńskiego żony. Budżet, którym dysponujemy nie wystarcza na rehabilitację, która jest niezbędnym elementem leczenia. Dostęp do tej refundowanej przez NFZ jest zbyt rzadki i zmuszony jestem do korzystania z zabiegów płatnych, dla mnie zbyt kosztownych, gdyż cena jednego wynosi 60-70 zł.

Dlatego też licząc na Państwa życzliwość ośmielam się prosić o pomoc i przekazanie 1% podatku na rehabilitację domową. Poniżej podaje moje subkonto Fundacji na Rzecz Chorych na SM.

RP-Sport

JAK PRZEKAZAĆ 1% PODATKU

Krok 1. Oblicz podatek należny wobec Urzędu Skarbowego, wypełniając zeznanie PIT (np. PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38).

Krok 2. Wypełnij rubrykę WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP). W tej rubryce wpisz następujące dane:

Numer KRS: 0000055578

Wnioskowana kwota: kwota, którą chcesz przeznaczyć na rzecz organizacji, wnioskowana kwota nie może przekraczać 1% kwoty podatku po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Krok 3. WAŻNE Wypełnij rubrykę INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE.

Cel szczegółowy: ROBERT PRZEMIELEWSKI
                          43 1020 2892 0000 5102 0186 7076

PIT1proc

JAK PRZEKAZAĆ DAROWIZNĘ NA MOJĄ RZECZ

Darowiznę może wpłacić każda osoba, w dowolnym momencie, także z zagranicy. Przekazaną Fundacji darowiznę można odliczyć od podatku. Należy po prostu dokonać przelewu bankowego (może być przelew internetowy) lub wpłata na poczcie:

Nazwa odbiorcy: Fundacja na Rzecz Chorych na SM im. bł. Anieli Salawy
                          ul. Dunajewskiego 5
                          31-133 Kraków

Nr konta: 43 1020 2892 0000 5102 0186 7076

Tytuł wpłaty: (proszę wpisać moje imię i nazwisko) ROBERT PRZEMIELEWSKI

 Serdecznie dziękuję za wszelką pomoc!

Robert Przemielewski