6 marca – 4. Niedziela Wielkiego Postu – Ogłoszenia

Informacja pobrana z krolowarodzin.pl – 6 marca – 4. Niedziela Wielkiego Postu – Ogłoszenia

 1. Dzisiaj jest 4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU. O godz. 17.20 – Gorzkie Żale.
 2. W następną niedzielę trzecia rocznica wyboru papieża Franciszka. Módlmy się za Ojca Świętego.
 3. 8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet. Niewiasty zapraszamy w tym dniu na gorzkie żale, które ofiarujemy w ich intencji.
 4. Nowenna do Matki Bożej Królowej Rodzin w środę o godz. 18.30.
 5. W czwartek po wieczornej Mszy św. modlitwy do św. Joanny i spotkanie formacyjno-modlitewne naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.
 6. W tym tygodniu Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątek o godz. 18.30, dla młodzieży w sobotę o godz. 18.40. dla dzieci – wtorek o godz. 17.00. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.20, we wtorek o godz. 18.30.
 7. Zapraszam na spotkanie organizacyjno-formacyjne wszystkich rodziców kandydatów i ministrantów ze szkoły podstawowej i gimnazjum wraz ze swoimi synami – ministrantami i kandydatami, które odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 w sali konferencyjnej na plebanii. Dk. Marek.
 8. W sobotę 12 marca o godz. 18.00 rozpoczynamy wielkopostne rekolekcje. Będą trwały do 16 marca włącznie. Plan rekolekcji znajduje się na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii i dzisiaj ministranci rozdają plan rekolekcji przed kościołem. Prosimy wziąć i zapoznać się z programem rekolekcji. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach.
 9. Nowenna do bł. Karoliny Kózkównej w następną niedzielę 13 marca o godz. 19.15.
 10. Caritas i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zapraszają do wzięcia udziału w wielkopostnej akcji „Samarytanka”. W starej kancelarii przy zakrystii są do wzięcia siatki z przeznaczeniem na żywność długoterminową. Chętni powinni zakupić żywność o łącznej wadze do 10 kg. Wypełnione siatki należy przynieść do starej kancelarii do niedzieli 20 marca. Żywność tę ofiarujmy potrzebującym rodzinom naszej parafii.
 11. Jest czasopismo diecezjalne: „Drogi Miłosierdzia” na marzec. Zachęcamy do nabycia i czytania.
 12. Nasza parafia wraz z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci organizuje konkurs na najpiękniejszą palmę na niedzielę palmową.  Konkurs adresowany jest do rodzin – dzieci wykonują palmy z pomocą rodzeństwa starszego i rodziców. Gotowe palmy prosimy przynosić w niedzielę palmową na godz.13.30. spotykamy się przed kościołem. Będą nagrody.
 13. Ksiądz Proboszcz dziękuje za ofiary na budowę kościoła oraz za składaną makulaturę. W przyszłą niedzielę – drugą miesiąca – taca będzie przeznaczona na budowę kościoła.
 14. Już kolejny rok możemy wspierać naszą wspólnotę parafialną przekazując na jej rzecz 1% podatku w rozliczeniu PIT za 2015 rok. Stowarzyszenie Rodzina na Plus organizuje akcję pomocy w rozliczeniach PIT pod hasłem „Przekaż 1% podatku – to nic nie kosztuje!”.  Można przynosić do Biblioteki Parafialnej w niedzielę w godzinach od 11.30 do 14.00. Rozliczenia będą weryfikowane przezwykwalifikowane osoby. Zachęcamy do rozliczania się również emerytów i rencistów. Dziękujemy i prosimy o wsparcie.