Ogłoszenia Duszpasterskie 20160228

Informacja pobrana z zmartwychwstania.pl – Ogłoszenia Duszpasterskie 20160228

Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)

Dzisiaj 3 niedziela Wielkiego Postu.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 w naszym kościele kolejne, ósme spotkanie uczestników Seminarium Odnowy Wiary. Konferencję wygłosi Ks. Kamil Dąbrowski, wikariusz parafii Świętej Rodziny w Czarnej Białostockiej. Zapraszamy.

Gorzkie Żale w naszym kościele w niedziele (po Mszy św. o godz. 11.00), we środy i soboty (po Mszy św. o godz. 18.00). Droga Krzyżowa w naszym kościele: dla dzieci we środy o godz. 17.15; dla dorosłych w piątki o godz. 17.15 (rozważanie na najbliższy piątek przygotowuje Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa) i dla młodzieży również w piątki po Mszy św. o godz. 18.00. W niedziele Wielkiego Postu śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej.

Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej możemy otrzymać odpust zupełny.

Rekolekcje w naszym kościele (także szkolne) będące jednocześnie renowacją Jubileuszowych Misji Parafialnych w najbliższą 4 niedzielę Wielkiego Postu, poniedziałek, wtorek i środę (6-9 marca 2016 r.). Rekolekcjom będzie przewodniczył Ojciec dr Zbigniew Podlecki, redemptorysta. W czasie tegorocznych rekolekcji nie będzie Mszy św. o godz. 19.30 i 16.30. Nie będzie spowiedzi w pierwszy dzień rekolekcji, czyli w niedzielę. Podczas rekolekcji kancelaria nieczynna.

Dzisiaj inauguracja – przyjęcie do. Parafialnej Wspólnoty Różańcowej po Mszy św. o godz. 12.30 nowej Róży pw. św. Jana Pawła II.

Uroczystość św. Kazimierza Królewicza, Głównego Patrona Archidiecezji Białostockiej oraz Diecezji Drohiczyńskiej i Łomżyńskiej w piątek (4.03). Główna Msza św. w kościele pw. św. Kazimierza w Białymstoku o godz. 18.00 (przy ul. Berlinga). W piątek nie ma postu.

Dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne w pierwszy czwartek miesiąca. Nabożeństwo po Mszy św. o godz. 18.00.

Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 i Drodze Krzyżowej dla młodzieży. Wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 (inicjatywa Papieża Franciszka). Spowiadamy podczas Mszy św. porannych i od godz. 17.00.

Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w pierwszą sobotę po Mszy św. o godz. 7.30, następnie spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja wraz z katechezą.

Wtorek – 1 marca 2016 – Narodowe Święto – Dzień Żołnierzy Wyklętych (Niezłomnych). Wywieśmy narodowe flagi, polećmy Miłosierdziu Bożemu pomordowanych Żołnierzy i pomódlmy się za Ojczyznę.

Różańcowa papieska intencja misyjna na marzec 2016: Aby chrześcijanie dyskryminowani i prześladowani z powodu swojej wiary byli silni i wierni Ewangelii dzięki nieustannej modlitwie całego Kościoła.

Różańcowa papieska intencja ogólna na marzec 2016: Aby rodziny znajdujące się w potrzebie otrzymały konieczne wsparcie, a dzieci mogły wzrastać w zdrowym i spokojnym otoczeniu.

Dziękuję za ofiary na Seminarium Duchowne w Białymstoku (kwota: 5565,57 PLN i 1,5 euro) i za dzisiejsze na tablicę pamiątkową z konsekracji naszego kościoła. Abp Edward Ozorowski zaakceptował jej projekt.

Proszę o słodycze i artykuły żywnościowe na paczki świąteczne oraz na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy.

W poniedziałek (8.02) zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską czyli kolędę. Dziękujemy za wielką życzliwość naszych parafian, z którą spotkaliśmy się. Jesteśmy wdzięczni za ofiary złożone na kościół i plebanię oraz nam osobiście. Większość parafian przyjęła nas po kolędzie. Cieszymy się, że dzieci i młodzież uczęszczają na katechezę, chociaż spotkaliśmy młodzież, która zrezygnowała z katechezy, niestety za zgoda rodziców. Młodzi są szczerzy i mówili nieraz, że nie zawsze regularnie są w kościele w niedzielę. Wyrażano radość z ogrzewania kościoła, pytano o termin zakończenia budowy plebanii, wyrażano życzenie, aby pojawiły się ławki w kościele z prawdziwego zdarzenia. Na ogół parafianie wyrażali zadowolenie z naszej pracy duszpasterskiej, szczególnie za posługę w konfesjonale. Smutno nam z tego powodu, że wielu parafian jest biednych , że są osoby bez pracy lub boją się o jej utracenie, że młodzi parafianie muszą wyjeżdżać do pracy za granicę.

W następną niedzielę ofiary na tacę na Kurię Metropolitalną Białostocką a do puszek na misje.

Uwaga: Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)