Ogłoszenia Duszpasterskie 20160221

Informacja pobrana z zmartwychwstania.pl – Ogłoszenia Duszpasterskie 20160221

Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)

Dzisiaj 2 niedziela Wielkiego Postu.

W dzisiejszą niedzielę Msza św. o godz. 9.30 dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych i ich rodziców. Poświęcenie książeczek do nabożeństwa.

Dzisiaj Msza św. o godz. 12.30 dla uczniów klas trzecich gimnazjum przygotowujących się do bierzmowania i ich rodziców.

W dzisiejszą niedzielę w naszym kościele o godz. 17.00 modlitwy Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Jezusowego wraz z katechezą.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 w naszym kościele kolejne, siódme spotkanie uczestników Seminarium Odnowy Wiary. Konferencję wygłosi Ks. Adam Iwanowicz, wikariusz parafii Chrystusa Króla w Białymstoku. Zapraszamy.

Gorzkie Żale w naszym kościele w niedziele (po Mszy św. o godz. 11.00), we środy i soboty (po Mszy św. o godz. 18.00). Droga Krzyżowa w naszym kościele: dla dzieci we środy o godz. 17.15 (opiekuje sie Ks. Adam i Panie katechetki); dla dorosłych w piątki o godz. 17.15 (opiekuje sią Ks. Wojciech; rozważanie na najbliższy piątek przygotowuje Odnowa w Duchu Świętym) i dla młodzieży również w piątki po Mszy św. o godz. 18.00 (Ks. Adam i Ks. Michał). W niedziele Wielkiego Postu śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej.

Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej możemy otrzymać odpust zupełny.

Rekolekcje w naszym kościele (także szkolne) będące jednocześnie renowacją Jubileuszowych Misji Parafialnych w 4 niedzielę Wielkiego Postu, poniedziałek, wtorek i środę (6-9 marca 2016 r.). Rekolekcjom będzie przewodniczył Ojciec dr Zbigniew Podlecki, redemptorysta.

Z Bożą pomocą i przy wielkim zaangażowaniu się głównej zelatorki Pani Marii powstała w naszej parafii nowa Róża Różańcowa pw. św. Jana Pawła II. Inauguracja – przyjęcie do Parafialnej Wspólnoty Różańcowej – w niedzielę 28.02.2016 po Mszy św. o godz. 12.30.

W najbliższą sobotę (27.02) po Mszy św. o godz. 18.00 i po Gorzkich Żalach w naszym kościele adoracja w ciszy. Zapraszamy.

Dziękuję za ofiary na naszą plebanię, złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, za wszystkie ofiary i wielką życzliwość. Zostały już rozpoczęte prace wewnątrz plebanii.

Razem z alumnem Stanisławem Bolestą dziękujemy za ofiary dzisiaj składane na nasze Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku.

Proszę o słodycze i artykuły żywnościowe na paczki świąteczne.

Jesteśmy zobowiązani przez prawo kościelne do umieszczenia w naszym kościele pamiątkowej tablicy poświęconej uroczystości konsekracji naszej świątyni, która to uroczystość miała miejsce podczas jubileuszu XXV-lecia parafii w dniu 21 czerwca 2015 r. Projekt tablicy upamiętniającej konsekrację wykonał nasz parafianin Pan architekt Bogdan Wasilewski, który będzie również nadzorował prace związane z jej wykonaniem. Wizualizacje zaprojektowanej tablicy niebawem znajdą się na stronie internetowej naszej parafii.
Uroczystego poświęcenia tej tablicy dokona Abp Edward Ozorowski, Metropolita Białostocki w dniu 7 kwietnia 2016 r.
Serdecznie proszę abyśmy w najbliższą niedzielę ofiary na tacę składali z przeświadczeniem że posłużą one do sfinansowania realizacji tej tablicy.

Uwaga: Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)