II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21 lutego 2016 r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21 lutego 2016 r.

1/ Dziś gościmy w naszej wspólnocie ks. Dariusza Sokołowskiego, ojca duchownego AWSD w Białymstoku, który modli się z nami i prosi o dary serca na potrzeby seminarium.

2/ Przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na Misje „Ad Gentes”.

3/ Dziś po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Rady Parafialnej i Ekonomicznej.

4/ Dziękuję za sprzątnięcie kościoła w dniu wczorajszym. Zapraszam chętne osoby w przyszłą sobotę.

5/ Prosimy o wsparcie naszej parafii przekazując na jej rzecz 1% podatku dochodowego w rozliczeniu rocznym. Ulotki z numerem KRS znajdują się przy wyjściu z kościoła. Po raz kolejny organizujemy akcję rozliczeń PIT. Można w zakrystii składać dokumenty. Rozliczenia wykonywane będą nieodpłatnie przez wykwalifikowane osoby.

6/ Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Białostockiej serdecznie zaprasza dzieci i młodzież oraz dorosłych do włączenia się w akcję „Poczta Miłosierdzia”. Inicjatywa ta polega na napisaniu krótkiego listu do prześladowanych chrześcijan, w którym znajdą się słowa pocieszenia i solidarności. Dzieci zachęcamy, by namalowały swoje podwórko lub ojczyznę, obrazy, w których nie ma wojny, głodu, cierpienia i lęku. Listy w niezaklejonych kopertach prosimy wrzucać do skrzynki stojącej w kościele przy ołtarzu. Na kopercie zaznaczamy w jakim języku został napisany list: polskim, angielskim, francuskim, czy hiszpańskim. Na Wielkanoc nasze listy trafią do obozów dla uchodźców w Syrii, Iranie, Iraku i Nigerii.  Dodatkowe informacje znajdują się na plakacie.

7/ Zachęcam do nabywania pocztówek z okazji zbliżających się świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Składając dobrowolną ofiarę wspierasz fundusz ministrancki i scholę.