Poczta Miłosierdzia 2016

Informacja pobrana z zmartwychwstania.pl – Poczta Miłosierdzia 2016

W naszej Archidiecezji od I Niedzieli Wielkiego Postu inaugurujemy akcję: Poczta Miłosierdzia .Jest to inicjatywa Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Białostockiej, która ma na celu uwrażliwić na problem prześladowania chrześcijan, a także wesprzeć duchowo tych, którzy tego potrzebują.

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież oraz dorosłych do napisania krótkiego listu do prześladowanych chrześcijan, w którym znajdą się słowa pocieszenia i solidarności.
Dzieci zachęcamy, by namalowały swoje podwórko lub by namalowały swoje podwórko, ojczyznę, obrazy, w których nie ma wojny ani lęku.
Listy w niezaklejonych kopertach prosimy wrzucać do skrzynki przy ołtarzu. Na kopercie zaznaczamy w jakim języku został napisany list: polskim, angielskim, francuskim, czy hiszpańskim.
Jednocześnie w ramach jałmużny wielkopostnej będzie można dodatkowo nabyć Biblię dla dzieci z obrazkami w cenie 12 zł.
Każdy sprzedany egzemplarz umożliwi zakup 4 Pism Świętych w Iraku i Syrii, gdzie dla wielu dzieci będzie to jedyna książka, z której będą uczyć się języka).

Na Wielkanoc listy trafią, do obozów dla uchodźców w Syrii, Iranie, Iraku i Nigerii.

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie: http://bialystok.ksm.org.pl/poczta-milosierdzia/ (http://bialystok.ksm.org.pl/poczta-milosierdzia/)