OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (14.02.2016r.)

Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (14.02.2016r.)


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 (14.02.2016r.)

1.     Co roku w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu czytamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy i chce nas nauczyć umiejętności ich przezwyciężania. Z Bożą pomocą sami możemy i powinniśmy odrzucać szatańskie podszepty. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary umacnia nas w naszych zmaganiach ze złem.

2.     Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia tego czasu. Taką okazją są różne umartwienia czy wyrzeczenia bądź też dobre postanowienia. Warto to duchowe ćwiczenie podjąć. W ten sposób można się włączyć w modlitwę Kościoła o ducha pokuty. Choć kwartalne dni modlitw w tej intencji dobiegają dziś końca, to ducha umartwienia, pokuty trzeba nieustannie w sobie rozwijać.

3.     Nabożeństwa pasyjne tego okresu są również pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Zapraszamy na gorzkie żale odprawiane w niedziele i środy o godz. 1630 i  na drogę krzyżową w piątki o godz. 1630.

4.     Wraz ze Środą Popielcową rozpoczął się także czas tzw. Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa aż do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy o przykazaniu kościelnym mówiącym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii świętej w okresie wielkanocnym. Codziennie przed i podczas Mszy Świętej jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Na te największe chrześcijańskie święta oczyśćmy nasze serca, uczyńmy je gotowymi na przyjęcie zmartwychwstałego Pana.

5.     Przyszła niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła składając ofiary do puszek. Taca tego dnia będzie przeznaczona na budowę naszego Kościoła.

6.     Kółko Różańcowe z ul. Antoniukowskiej 3, złożyło ofiarę w wysokości 450 zł. Na budowę Kościoła. Bóg zapłać za ten dar.

7.     Dnia 15 lutego br. o godz. 1200 w Pałacu Branickich odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Białystok poświęcona ustanowieniu bł. ks. Michała Sopoćki Patronem Miasta Białegostoku.

8.     Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Białostockiej serdecznie zaprasza dzieci i młodzież oraz dorosłych do włączenia się w akcję „Poczta Miłosierdzia”. Inicjatywa ta polega na napisaniu krótkiego listu do prześladowanych chrześcijan, w którym znajdą się słowa pocieszenia i solidarności. Dzieci zachęcamy, by namalowały swoje podwórko lub ojczyznę, obrazy, w których nie ma wojny, głodu, cierpienia i lęku. Listy w niezaklejonych kopertach prosimy wrzucać do skrzynki stojącej w kościele przy ołtarzu. Na kopercie zaznaczamy w jakim języku został napisany list: polskim, angielskim, francuskim, czy hiszpańskim. Na Wielkanoc nasze listy trafią do obozów dla uchodźców w Syrii, Iranie, Iraku i Nigerii.  Dodatkowe informacje znajdują się na plakacie.

9.     UROCZYSTA  MSZA ŚWIĘTA KU CZCI BŁ. KS. MICHAŁA SOPOĆKI w dniu jego liturgicznego wspomnienia będzie sprawowana  w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku w poniedziałek 15 lutego br. o godz. 1800 pod przewodnictwem Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego. Tego samego dnia o godz. 1000Msza św. ku czci Błogosławionego będzie sprawowana również w Kaplicy Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego w Białymstoku przy ul. Poleskiej. Tej Mszy św. przewodniczyć będzie Biskup Henryk Ciereszko.

10.            Rekolekcje wielkopostne Nauczycieli i Wychowawców, odbędą się w dniach 19 – 21 lutego 2016 r. o godz. 1800 w parafii bł. Bolesławy Lament w Białymstoku. Rekolekcje pt. „DZIECKO WRÓĆ DO DOMU” poprowadzi ks. Mariusz BORYS. W programie Eucharystia z homilią oraz konferencja duchowa. Zapraszamy do uczestnictwa.