I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 14 lutego 2016 r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 14 lutego 2016 r.

1/ Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie rodziców i dzieci, które przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii św.

2/ Dziękuję za sprzątnięcie w dniu wczorajszym kościoła. Zapraszam chętne osoby w przyszłą sobotę.

3/ Nabożeństwa Pasyjne w naszym kościele : Gorzkie Żale w środy po Mszy św. o godz. 18.00 i w niedziele po Mszy św. o godz. 10.00, Droga Krzyżowa w piątki po Mszy św. o godz. 18.00 i w soboty dla dzieci o godz. 17.30. Zapraszam.

4/ Słowo Boże w czasie tegorocznych rekolekcji wielkopostnych wygłosi ks. ppłk Stefan Zdasienia. Rekolekcje odbędą się w dniach 18 – 19 – 20 marca.

5/ Młodzież klas III Gimnazjum, proszę o dostarczenie świadectwa chrztu do 13 marca. Świadectwem, że jesteście gotowi do przyjęcia sakramentu bierzmowania z potwierdzeniem wpisu w książeczce będzie: spowiedź w pierwsze soboty, uczestnictwo w Drodze Krzyżowej, Gorzkich Żalach, Triduum Paschalnym.

6/ Już po raz kolejny dzięki Chrześcijańskiemu Ruchowi Społecznemu „Dobro Wspólne” możemy wspierać naszą wspólnotę parafialną przekazując na jej rzecz 1% podatku dochodowego w rozliczeniu rocznym. Ulotki z numerem KRS znajdują się przy wyjściu z kościoła. Po raz kolejny organizujemy akcję rozliczeń PIT. Od 30 stycznia można w zakrystii składać dokumenty. Rozliczenia wykonywane będą nieodpłatnie przez wykwalifikowane osoby.

7/ Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Białostockiej serdecznie zaprasza dzieci i młodzież oraz dorosłych do włączenia się w akcję „Poczta Miłosierdzia”. Inicjatywa ta polega na napisaniu krótkiego listu do prześladowanych chrześcijan, w którym znajdą się słowa pocieszenia i solidarności. Dzieci zachęcamy, by namalowały swoje podwórko lub ojczyznę, obrazy, w których nie ma wojny, głodu, cierpienia i lęku. Listy w niezaklejonych kopertach prosimy wrzucać do skrzynki stojącej w kościele przy ołtarzu. Na kopercie zaznaczamy w jakim języku został napisany list: polskim, angielskim, francuskim, czy hiszpańskim. Na Wielkanoc nasze listy trafią do obozów dla uchodźców w Syrii, Iranie, Iraku i Nigerii.  Dodatkowe informacje znajdują się na plakacie.

8/ Zachęcam do nabywania pocztówek z okazji zbliżających się świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Dobrowolna ofiara na fundusz ministrancki i scholę.