14 lutego – 1. Niedziela Wielkiego Postu – Ogłoszenia

Informacja pobrana z krolowarodzin.pl – 14 lutego – 1. Niedziela Wielkiego Postu – Ogłoszenia

 1. Dzisiaj jest 1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU. O godz. 17.20 – Gorzkie Żale.
 2. 15 lutego – poniedziałek – Wspomnienie bł. Michała Sopoćki, Kapłana. Uroczysta Msza św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku o godz. 18.00. Tego samego dnia o godz. 10.00 Msza św. w Kaplicy Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego przy ul. Poleskiej. W tym dniu o godz. 12.00 w Pałacu Branickich odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Białystok poświęcona ustanowieniu bł. Ks. Michała Sopocki Patronem Miasta Białegostoku.
 3. W tygodniu Droga Krzyżowa dla wszystkich w piątek o godz. 18.30, dla młodzieży w sobotę o godz. 18.40. dla dzieci – wtorek o godz. 17.00. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.20, we wtorek o godz. 18.30.
 4. Przez trzy dni: poniedziałek, wtorek i środa kapłani z naszego dekanatu Białystok – Bacieczki będą mieli rekolekcje kapłańskie w kaplicy pw. Św. O. Pio na plebanii. W środę o godz. 14.00 będzie Msza św. w naszym kościele na zakończenie rekolekcji. Serdecznie zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy.
 5. 15 lutego – poniedziałek – o godz. 18.00 – Msza św. za ś.p. Ks. Prałata Stefana Girtsuna.
 6. Rekolekcje Wielkopostne:
  – dla dorosłych i młodzieży: 12.03 o g. 18.00, 13, 14, 15, 16 marca
  – dla Szkół Podstawowych i Gimnazjum: 14, 15, 16 marca.  
 7. Jest czasopismo „Miłujcie się”, „Drogi Miłosierdzia” , „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”. Można nabyć przed kościołem.
 8. Dzisiaj o godz. 19.15 nowenna do bł. Karoliny Kózkównej.
 9. Stowarzyszenie Rodzina na Plus serdecznie zaprasza na kolejną edycję warsztatów, poświęconych różnym technikom dekoracyjnym, związanych z tematyką Świat Wielkiej Nocy. Zajęcia odbywają się w każdą sobotę w godzinach 10.0013.00 w kawiarence na plebanii. Udział w warsztatach jest bezpłatny.
 10. Już kolejny rok możemy wspierać naszą wspólnotę parafialną przekazując na jej rzecz 1% podatku w rozliczeniu PIT za 2015 rok. Również po raz kolejny Stowarzyszenie Rodzina na Plus organizuje akcję pomocy w rozliczeniach PIT pod hasłem „Przekaż 1% podatku – to nic nie kosztuje!”.  Można przynosić do Biblioteki Parafialnej w niedzielę w godzinach od 11.30 do 14.00. Rozliczenia będą weryfikowane przez wykwalifikowane osoby. Zachęcamy do rozliczania się również emerytów i rencistów, których 1% podatku również może wspomóc naszą wspólnotę parafialną. Dzięki Waszemu wsparciu w ubiegłym roku mogliśmy znacząco wesprzeć działalność parafii, w tym budowę kościoła. Dziękujemy i prosimy o wsparcie.
 11. Ksiądz Proboszcz serdecznie dziękuje za ofiary na budowę kościoła składane podczas kolędy, za dzisiejsze ofiary złożone na tacę oraz za składaną makulaturę.
 12. Zakończyła się kolęda. Wkrótce pokłosie po kolędowe.