Ratujmy Metanoię!

Informacja pobrana z bialystok.caritas.pl – Ratujmy Metanoię!

Katolicki Ośrodek Wychowania i Terapii Uzależnień Metanoia we wrześniu ubiegłego roku obchodził 15-lecie istnienia. Przez te kilkanaście lat udało się pomóc ponad 600 młodym ludziom, którzy znaleźli się na krawędzi swojego życia. Obecnie budynek czeka na generalny remont, dlatego Caritas apeluje o wsparcie finansowe.

Katolicki Ośrodek Wychowania i Terapii Uzależnień Metanoia we wrześniu ubiegłego roku obchodził 15-lecie istnienia. Przez te kilkanaście lat udało się pomóc ponad 600 młodym ludziom, którzy znaleźli się na krawędzi swojego życia.

„Program terapii składa się w 4 etapów, w trakcie których uczestnik pracuje w kierunku samopoznania, odnajdywania sposobów samorealizacji, kształtowaniu swojej samooceny, budowaniu nowej hierarchii wartości i odnajdowaniu sensu życia w trzeźwości” – tłumaczy Joanna Szmurło, terapeutka i kierowniczka placówki.

Teraz placówce grozi zamknięcie, bowiem do końca roku 2016 trzeba przystosować budynek do nowych wymogów. Wyzwania są ogromne: dobudowa klatki schodowej, wymiana dachu, wzmocnienie stropów, przebudowa i modernizacja hydroforni, wymiana instalacji wodno-kanalizacyjnej i wiele innych. Problem jest poważny, ponieważ jest to jedyny ośrodek terapii uzależnień dla nieletnich na Podlasiu, dlatego Caritas mobilizuje wszystkie siły, by pozyskać fundusze na remont budynku.

Dlatego bardzo liczymy na wszelkie wsparcie finansowe: odpisy 1% podatku na rzecz Caritas Potrzebującym KRS 0000269579. Swój pit można rozliczyć online lub pobrać gotowy formularz z naszej strony http://caritas.bialystok.pl/1procent/

Zachęcamy także do wpłat na konto Caritas: 66 1240 5211 1111 0000 4931 3527 z dopiskiem Metanoia! Płatność można dokonać bezpośrednio przez PayU: http://caritas.bialystok.pl/wp-content/plugins/darowizny/form.php

Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy!