Spotkanie w Poznaniu zamiast w Kaliszu

Informacja pobrana z bialystok.oaza.pl/dk – Spotkanie w Poznaniu zamiast w Kaliszu

poznan16 kwietnia 2016 r. na stadionie miejskim w Poznaniu odbędą się uroczystości związane z 1050. rocznicą chrztu Polski. Arcybiskup Stanisław Gądecki, Przewodniczący KEP w liście skierowanym do odpowiedzialnych ruchów napisał:
„Zapraszam Was do wspólnego świętowania. Zaplanujcie ten wspólny czas, by dać wyraz jedności Kościoła w Polsce. Obecność w tym dniu na poznańskim stadionie osób świeckich zatroskanych na co dzień o Boże oblicze Kościoła w Polsce będzie wyrazem Waszej jedności, a dla innych świadectwem wiary”.

Odpowiadając na to zaproszenie, po wielu rozmowach z osobami z kręgu centralnego oraz z parami diecezjalnymi podjęliśmy decyzję, że w tym wyjątkowym roku jako wspólnota Domowego Kościoła będziemy pielgrzymować do Poznania zamiast tradycyjnie do Kalisza. Wszak formacja naszego Ruchu jest oparta na sakramencie chrztu świętego.

Program spotkania w Poznaniu: „Gdzie chrzest, tam nadzieja” jest następujący:

Część 1:
10.50 – świętowanie na stadionie – czas radości i nabożeństwa pogłębiającego istotę chrztu świętego (tu znajdą się elementy nabożeństw znanych nam z formacji Ruchu – nabożeństwo na wzór „Effatha”, celebracja o imieniu chrześcijańskim)
14.00 – Eucharystia z sakramentem chrztu świętego dorosłych.

Część 2:
19.00 – Musical „Jesus Christ Superstar”.

Można uczestniczyć tylko w jednej z części.
Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu oraz do kontaktu ze swoją parą diecezjalną.

Bliższe informacje o wydarzeniu w Poznaniu można znaleźć także tutaj: http://chrzest966.pl/stadion-2016-gdzie-chrzest-tam-nadzieja-wielkie-spotkanie-na-stadionie-w-poznaniu/

Katarzyna i Paweł Maciejewscy
para krajowa DK