OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ZWYKŁA (7.02.2016r.)

Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ZWYKŁA (7.02.2016r.)


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA ZWYKŁA (7.02.2016r.)

1.     Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek dla ubogich rodzin z naszej parafii. W styczniu zebrano 672 zł, wydano 45 bonów żywnościowych o wartości 10 zł każdy.

2.     Od poniedziałku w dni powszednie będą odprawiane Msze Święte o godz. 1700. Kancelaria parafialna popołudniu będzie czynna od godz. 1530 do 1630.

3.     W tę ostatnią karnawałową niedzielę słyszymy w Ewangelii słowa o cudownym połowie ryb i powołaniu Szymona. Są one wezwaniem dla nas, gdyż Pan Jezus i nas powołuje, byśmy stawali się rybakami ludzi – tymi, którzy innych przyprowadzą do Chrystusa i Kościoła. Rozpoczynający się dzisiaj 49 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, a w środę czas Wielkiego Postu, niech zaowocują dobrymi postanowieniami i ich wierną realizacją.

4.     W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem głów popiołem na znak pokuty odprawimy o godz. 700, 900, 1030 i 1700. Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do podjęcia praktyk pokutnych w tym świętym czasie. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego.

5.     Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.

6.     Czwartek, 11 lutego to liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Podczas Eucharystii o godz.700i 1700 pomodlimy się za chorych i tych, którzy nimi się opiekują.

7.     W piątki nabożeństwa drogi krzyżowej będą odprawiane o godz.1630, a gorzkie żale w niedziele i środy o godz. 1630.

8.     W przyszłą niedzielę we Mszy Św. o godz. 1030będą uczestniczyły dzieci klas III SP przygotowujące się do I Komunii Świętej, a o godz. 1200 będą uczestniczyli kandydaci do Bierzmowania.

9.     W zakrystii można nabyć lutowy numer: „Drogi Miłosierdzia”.

10.            W naszej parafii zakończyliśmy kolędę. Składamy serdeczne podziękowanie za życzliwe przyjęcie księży oraz za ofiary złożone na budowę kościoła i księdzu po kolędzie.

11.            Z przykrością stwierdzamy, że niektóre osoby z naszej parafii rzucają oszczerstwa na swoich księży, z punktu teologii moralnej oszczerstwo jest to grzech śmiertelny będzie wybaczony dopiero po naprawieniu krzywdy. Mamy nadzieję, że w roku miłosierdzia osoby te nawrócą się.

12.            Zapraszamy na wykład prof. Grzegorza Kucharczyka: „Islam – religia pokoju?” Grzegorz Kucharczyk – doc. prof. dr hab., historyk myśli politycznej XIX i XX wieku oraz historii Niemiec, docent Instytutu Historii PAN, kierownik pracowni Historii Niemiec i Stosunków Polsko-Niemieckich IH PAN w Poznaniu, wykładowca Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa oraz Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autor kilkudziesięciu prac naukowych i książek, a także publicysta m.in. w „Rzeczpospolitej”, „Arcanach”, „Frondzie”, „Christianitas” i „Christian Order”. Członek redakcji „Polonia Christiana”. Wykład odbędzie się w piątek 12 lutego o godzinie 1900 kinie TON przy ul. Rynek Kościuszki 2. Organizatorzy spotkania: Klub Polonia Christiana, Podlaski Instytut Rzeczypospolitej Suwerennej, DKF w Dobrym TONie, Duszpasterstwo Tradycji Katolickiej w Białymstoku. WSTĘP WOLNY!

13.            UROCZYSTA  MSZA ŚWIĘTA KU CZCI BŁ. KS. MICHAŁA SOPOĆKI w dniu jego liturgicznego wspomnienia będzie sprawowana  w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku w poniedziałek 15 lutego br. o godz. 1800 pod przewodnictwem Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego. Tego samego dnia o godz. 10.00 Msza św. ku czci Błogosławionego będzie sprawowana również w Kaplicy Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego w Białymstoku przy ul. Poleskiej. Tej Mszy św. przewodniczyć będzie Biskup Henryk Ciereszko.

14.            „Caritas Archidiecezji Białostockiej zwraca się z prośbą do wszystkich parafian o przekazanie 1% podatku na rzecz Caritas Potrzebującym. Numer KRS można znaleźć na stronie internetowej białostockiej Caritas, na plakacie na tablicy informacyjnej oraz ulotkach w przedsionku kościoła. Środki zebrane w tegorocznej kampanii 1% Caritas przeznaczy na remont ośrodka terapii dla uzależnionej młodzieży METANOIA w Czarnej Białostockiej.”

15.            Ośrodek Spotkań Małżeńskich w Białymstoku zaprasza na weekendowe rekolekcje dla małżeństw o charakterze warsztatowym w dniach 12 – 14 lutego 2016 roku. Są one poświęcone umocnieniu i pogłębieniu więzi małżonków, pomagają zwłaszcza tym parom, które mają problemy w komunikacji, bądź przeżywają kryzys w związku. Informacje na plakacie i www. spotkaniamalzenskie.blogspot.com. Zgłoszenia: Bożena i Przemysław Sułkowscy tel. 661 754 243 (po 1700) e-mail: spotkania.bialystok@gmail.com.