7 lutego – 5. Niedziela Zwykła – Ogłoszenia

Informacja pobrana z krolowarodzin.pl – 7 lutego – 5. Niedziela Zwykła – Ogłoszenia

 1. Dzisiaj jest 5 NIEDZIELA ZWYKŁA.

 2. 10 lutego – rozpoczyna się WIELKI POST. ŚRODA POPIELCOWA – obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, poświęcenie popiołu i posypanie głów popiołem na każdej Mszy św. w Środę Popielcową Msze św. będą o godz. 7:00, 10.3016.3018.00 i 19.30. Po Mszy św. o godz.18.00 – Gorzkie Żale. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. Nie będzie również nowenny do Matki Bożej Królowej Rodzin.

 3. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się 46. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

 4. Od Środy Popielcowej do 1 niedzieli Wielkiego Postu, dni modlitwy o ducha pokuty (czwartek, piątek, sobota).

 5. 11 lutego – czwartek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Jest to Światowy Dzień Chorych. Chorych zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.30. Będziemy się modlić w ich intencji wypraszając łaskę zdrowia. Po Mszy św. będzie udzielony sakrament chorych. Warunkiem przyjęcia sakramentu chorych jest stan łaski uświęcającej.

 6. W tym tygodniu droga krzyżowa dla wszystkich w piątek po wieczornej Mszy św., dla młodzieży w sobotę po wieczornej Mszy św. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu. Za udział w rekolekcjach, nabożeństwie pasyjnym: „Gorzkie Żale’ i „Droga Krzyżowa” można uzyskać odpust zupełny.

 7. Rekolekcje Wielkopostne:
  – dla dorosłych i młodzieży: 12.03 o g. 18.00, 13, 14, 15, 16 marca
  – dla Szkół Podstawowych i Gimnazjum: 14, 15, 16 marca.

 8. W czwartek po wieczornej Mszy św. Nowenna do św. Joanny.

 9. Jest czasopismo diecezjalne: „Drogi Miłosierdzia” na luty. Można nabyć przed kościołem. Zachęcamy do nabycia i czytania.
 10. Już kolejny rok możemy wspierać naszą wspólnotę parafialną przekazując na jej rzecz 1% podatku w rozliczeniu PIT za 2015 rok.  Również po raz kolejny Stowarzyszenie Rodzina na Plus organizuje akcję pomocy w rozliczeniach PIT pod hasłem „Przekaż 1% podatku – to nic nie kosztuje!”.  Można przynosić do Biblioteki Parafialnej w niedzielę w godzinach od 11.30 do 14.00. Rozliczenia będą weryfikowane przez wykwalifikowane osoby. Zachęcamy do rozliczania się również emerytów i rencistów, których 1% podatku również może wspomóc naszą wspólnotę parafialną.

 11. Ksiądz Proboszcz serdecznie dziękuje za ofiary na budowę kościoła składane podczas kolędy oraz za składaną makulaturę. W przyszłą niedzielę – drugą miesiąca – taca na budowę naszego kościoła.

 12. Trwa kolęda – wizyta duszpasterska. Pragniemy spotkać się z całą rodziną. Prosimy o ofiary na budowę naszego nowego kościoła. Dzisiaj do  bloków przyjdą ministranci, aby przypomnieć o kolędzie i zapytać kto przyjmie kapłana.