IV NIEDZIELA ZWYKŁA 31 stycznia 2016r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – IV NIEDZIELA ZWYKŁA 31 stycznia 2016r.

1/ Zakończyła się wizyta duszpasterska w naszej parafii. Rodziny, które zechcą jeszcze przyjąć kapłana po kolędzie, a nie mogły uczynić tego z różnych przyczyn w określonym terminie proszę o kontakt. Sprawozdania po kolędzie i o finansach parafii dokonam w przyszłą niedzielę.

2/ Od jutra Msze św. w dni powszednie o godz. 18.00. Zachęcam do udziału w Eucharystii w tygodniu.

3/ Jutro Święto Ofiarowania Pana Jezusa w Świątyni. W tradycji nazywanego Świętem MB Gromnicznej. Msze św. w porządku niedzielnym: 8.00; 10.00 i 18.00. Taca na zakony klauzurowe. Po Mszy św. o godz. 18.00 pożegnanie żłóbka. Dzieci, które będą obecne na Mszy św. odniosą do zakrystii figury, które znajdują się przy żłóbku.

4/ 3 lutego obrzęd poświęcenia świec i błogosławieństwo św. Błażeja.

5/ 5 lutego wspomnienie św. Agaty. Błogosławieństwo chleba i wody.

6/ W tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa poprzedzone będą adoracją Najświętszego Sakramentu i Sakramentem Pokuty od godz. 17.00.

7/ Spotkanie uczniów klas III gimnazjum w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. spowiedź w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

8/ Ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone będą na zakup oleju opałowego.

9/ Za tydzień zbiórka ofiar na fundusz remontowo – budowlany Archidiecezji Białostockiej.

10/ Już po raz kolejny dzięki Chrześcijańskiemu Ruchowi Społecznemu „Dobro Wspólne” możemy wspierać naszą wspólnotę parafialną przekazując na jej rzecz 1% podatku dochodowego w rozliczeniu rocznym. Ulotki z numerem KRS i instrukcją znajdują się przy wyjściu z kościoła. Otrzymaliśmy je też na kolędzie. W zeszłym roku dzięki odpisowi 1% otrzymaliśmy ponad 5000 zł. Dziękujemy i prosimy o dalsze wsparcie. Po raz kolejny organizujemy akcję rozliczeń PIT. Od niedzieli 30 stycznia będzie można w zakrystii składać dokumenty. Prosimy o pozostawienie wraz z nimi kartki z numerem telefonu. Rozliczenia wykonywane będą nieodpłatnie przez wykwalifikowane osoby.

11/ Trwa w naszej parafii Kurs Alfa. Spotkania odbywają się w soboty o godz. 17.00 na plebanii. Zaproszenie w dalszym ciągu jest aktualne.

12/ Młodzież gimnazjalną i chętne osoby zapraszam do sprzątnięcia dekoracji bożonarodzeniowej i kościoła w środę na godz. 9.00.