Centrum Pomocy Caritas otrzymało wsparcie finansowe

Informacja pobrana z bialystok.caritas.pl – Centrum Pomocy Caritas otrzymało wsparcie finansowe

Serdecznie dziękujemy Fundacji C&A za wsparcie finansowe Centrum Pomocy Caritas w Supraślu w kwocie 15 000 EUR. Czek został dziś przekazany przez p. Jolantę Łuczaj, kierowniczkę sklepu C&A na ręce ks. Jerzego Sęczka, dyrektora Centrum Pomocy Caritas w Supraślu.
W uroczystości wzięły udział dzieci z supraskiej świetlicy, które wręczyły podziękowania, a dodatkowo otrzymały paczki z ubraniami.

Caritas Archidiecezji Białostockiej od dawna stara się pozyskać fundusze na wykończenie supraskiej inwestycji – budynku w którym mieści się Centrum Pomocy Caritas. Potrzeby wciąż są duże, ale wiele udało nam się zrobić dzięki wsparciu firm i osób indywidualnych, którzy odpowiedzieli na nasze potrzeby.

Dzięki kwocie przekazanej dziś przez Fundację C&A będziemy mogli kontynuować remont dachu, który jest ogromnym wyzwaniem finansowym. Oprócz tego czeka nas remont 2 sal dydaktycznych na I piętrze budynku oraz dostosowanie 2 łazienek do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Co udało zrobić się do tej pory?

Od 15 sierpnia 2014 roku w Centrum Pomocy Cartias działa Dom Matki i Dziecka „Nazaret” dla kobiet, które znalazły się w ciężkiej sytuacji życiowej, zaś w październiku 2014 roku swoją działalność rozpoczęła Świetlica Socjoterapeutyczna „Dobrego Pasterza”, do której uczęszcza 15 dzieci z Supraśla i okolic. Największym dziełem jest ośrodek dla dzieci niepełnosprawnych OREW (Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy).

Wciąż potrzebujemy funduszy, aby ośrodek mógł zacząć funkcjonować, ale dzięki takim instytucjom jak Fundacja C&A wierzymy, że uda się otworzyć ośrodek jeszcze w tym roku. Apelujemy do wszystkich, którzy chcieliby dołożyć swoją cegiełkę do tego pięknego dzieła, wystarczy przekazać swój 1% podatku na Caritas Potrzebującym KRS 0000269579 lub wpłacić darowiznę na konto Caritas: 66 1240 5211 1111 0000 4931 3527 z dopiskiem OREW. Serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc!