"Poczta Miłosierdzia"

Informacja pobrana z katecheza.archibial.pl – „Poczta Miłosierdzia”

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Białostockiej i Wydział Katechetyczny zachęcają do udziału w wielkopostnej akcji „Poczta Miłosierdzia”. Prosimy uczniów o napisanie krótkiego listu do prześladowanych chrześcijan. Najmłodsze dzieci mogą namalować swoje podwórko, ojczyznę, obrazy, w których nie ma wojny ani lęku. Listy w niezaklejonych kopertach wrzucamy do specjalnej skrzynki. Na kopercie zaznaczamy w jakim języku został napisany list: polskim, angielskim, hiszpańskim czy francuskim. Listy zostaną dostarczone w okresie wielkanocnym do poszczególnych obozów dla uchodźców.
Szkoły, które się zgłoszą do akcji, otrzymają specjalną skrzynkę pocztową, która przez cały Wieki Post będzie stała w szkole. Skrzynki będą do odebrania w Wydziale Katechetycznym. O dostępności skrzynek poinformujemy na stronie internetowej Wydziału i drogą mailową na adres osoby zgłaszającej szkołę.
ZGŁOSZENIE DO UDZIAŁU W AKCJI na adres: katecheza@archibial.pl. O przyjęciu szkół do akcji decyduje kolejność zgłoszenia. DO POBRANIA książeczka.pdf z materiałami do wykorzystania na katechezie i do homilii. Więcej informacji: pobierz.docx.