Most na drugi brzeg

Informacja pobrana z chcejezusa – Most na drugi brzeg

Tytuł: „Most na drugi brzeg”
Autor: ks. Krzysztof Kralka SAC
Wydawnictwo: Apostolicum, Ząbki 2015

Gdy ujrzałam tytuł, od razu pomyślałam o wierszu Leopolda Staffa „Most”. Nie oprę się pokusie i zacytuję go w całości.

Nie wierzyłem
Stojąc nad brzegiem rzeki,
Która była szeroka i rwista,
Że przejdę ten most,
Spleciony z cienkiej, kruchej trzciny
Powiązanej łykiem.
Szedłem lekko jak motyl
I ciężko jak słoń,
Szedłem pewnie jak tancerz
I chwiejnie jak ślepiec.
Nie wierzyłem, że przejdę ten most,
I gdy stoję już na drugim brzegu,
Nie wierzę, że go przeszedłem.”

Odnajduję w tym tekście los każdego człowieka – twój i mój. Tak jest w naszym życiu, gdy sami planujemy – nasz most jest „Spleciony z cienkiej, kruchej trzciny
Powiązanej łykiem”, bo to nasza- ludzka budowla, według naszego pomysłu, planu i naszej realizacji. Gdy wędruję po tym moście sam, spoglądając w dół, widzę szeroką, wzburzoną wodę i wtedy nie wierzę, że mi się uda, bo są chwile, gdy jestem jak ślepiec i czuję ogromny ciężar.

Dlatego warto sięgnąć po lekturę książki ks. Krzysztofa. Proponuje on nam zrobienie czterech kroków. Nie oszukuje, że są tylko cztery, ale pokazuje te najważniejsze, które człowiek pragnący znaleźć się po drugiej stronie mostu powinien wykonać. W każdym kroku autor opiera się na Słowie Bożym, prowadzi przez rozważania, dając świadectwo, przybliżając sercu czytelnika losy konkretnych biblijnych postaci i ukazując fundamentalne prawdy. Na końcu każdego etapu pojawiają się pytania do refleksji. Nie są one łatwe i przyjemne. Wymagają. Stawiają przed oczami konkretne aspekty życia. Pozwalają budować filary i dążyć na drugi brzeg.

Z tyłu, na okładce czytamy: „Wszystko, co najlepsze w życiu, potrzebuje zaangażowania. Zobacz, za czym tęsknisz, czego ci brakuje, jakiej pełni jeszcze nie doświadczasz. Obok twoich pragnień stoi Jezus Chrystus, który przygotował wspaniały plan dla twojego życia. On wie, jak wybudować most, który połączy twoją codzienność z rajem przygotowanym dla ciebie przez Boga.”

W którymkolwiek miejscu jesteś, czy już na moście, czy jeszcze zabierasz się do budowy – lektura tej niewielkiej książki pomoże ci „stawiać pewne kroki na drodze do Bożego serca”.

A.Z.

 most-na-drugi-brzeg