OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM (3.01.2016r.)

Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM (3.01.2016r.)


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

(3.01.2016r.)

1.     Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek dla ubogich rodzin z naszej parafii. W grudniu zebrano 774 zł., wydano 49 bonów na żywność o wartości 20 zł każdy, oraz 2 paczki żywnościowe. Dochód ze sprzedaży świec „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, wyniósł 650zł. Osoby chętne do prowadzenia parafialnego Caritasu, proszone są o zgłaszanie się do Ks. Zbigniewa.

2.     Dzisiejsza niedziela pozwala nam po raz kolejny kontemplować tajemnicę Pana Boga, który stał się człowiekiem. Nie ustawajmy w dziękczynieniu za nieskończoną miłość Pana Boga. Niech wyrazem tego stanie się rodzinne, wspólne śpiewanie kolęd.

3.     W środę będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną świętem Trzech Króli. Msze Święte według porządku niedzielnego. Na ich zakończenie pobłogosławimy kredę dla oznaczenia naszych mieszkań i na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia.

4.     W uroczystość Objawienia Pańskiego pragniemy wesprzeć tych, którzy głoszą Dobrą Nowinę o zbawieniu oraz ich działalność w krajach misyjnych.

5.     XVIII Spotkanie absolwentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odbędzie się w niedzielę 10 stycznia 2016 roku w Archidiecezjalnym Wyższym Seminarium Duchownym w Białymstoku przy ul. Warszawskiej 46. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą w kaplicy seminaryjnej o godz. 1500. Zapraszamy wszystkich absolwentów wraz z rodzinami.

6.     ORSZAK TRZECH KRÓLI W BIAŁYMSTOKU odbędzie się dnia 6 stycznia br., w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Rozpoczęcie o godz. 1200na Dziedzińcu Pałacu Branickich. Orszak, składający się z trzech grup kontynentalnych: europejskiej, azjatyckiej i afrykańskiej, śpiewając kolędy, przejdzie następującymi ulicami: Legionową,  Skłodowskiej-Curie, Placem Uniwersyteckim, Liniarskiego, Lipową, Rynkiem Kościuszki i dotrze na plac przed Katedrą. Podczas tegorocznego Orszaku odbędzie się także zbiórka ofiar do puszek na potrzeby organizacji Światowych Dni Młodzieży w naszej Archidiecezji. Po  zakończeniu Orszaku będzie możliwość uczestnictwa we Mszy Świętej w Katedrze o godz. 1400. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych Kościoła Białostockiego, a zwłaszcza rodziny, młodzież i dzieci.

7.     W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. We Mszy Świętej o godz. 1200będą uczestniczyli uczniowie klas III Gimnazjum przygotowujący się do Bierzmowania.

8.     W zakrystii można nabyć styczniowy numer: „Drogi Miłosierdzia”.

9.     Rozpoczęliśmy kolędową wizytę w rodzinach naszej parafialnej wspólnoty. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu, kolęda w tym tygodniu:

·        4.01.2016 poniedziałek – ul. Antoniukowska 15b – od nr 46, 17, 17a – do nr 45;

·        5.01.2016 wtorek – ul. Antoniukowska 17a – od nr 46, 17b, 19 – do nr 45;

·        7.01.2016 czwartek – ul. Antoniukowska 19 – od nr 46, 19a, 19b – do nr 60;

·        8.01.2016 piątek – ul. Antoniukowska 19b – od nr 61, 23, ul. Solidarności 2 – do nr 55;