OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ADWENTU (20.12.2015r.)

Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ADWENTU (20.12.2015r.)


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA ADWENTU

(20.12.2015r.)

1.     To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana. Trzeba więc zrobić pewne podsumowanie tego okresu – czy rzeczywiście był on czasem czuwania i oczekiwania, w którym odczuliśmy bliskość przychodzącego Zbawiciela? Jeśli jest jeszcze coś do poprawienia – wykorzystajmy jak najlepiej ostatnie dni Adwentu.

2.     Maryja biegła z pośpiechem, by nieść pomoc swojej krewnej Elżbiecie. Niech ten przykład obudzi w nas solidarność z potrzebującymi

3.     W czwartek, w Wigilię – Msza Święta o godz. 700, nie będzie Mszy Świętej wieczornej.

4.     W Wigilię zapraszamy na wspólne kolędowanie – śpiewanie kolęd – do kościoła na godz. 2315.

5.     Wigilia Bożego Narodzenia – to wieczór szczególny, o czym śpiewamy w jednej z pastorałek. To dzień, który zaczyna się po zmroku, kiedy wszyscy wszystkim ślą życzenia. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę. Po zakończonym posiłku pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać kolędy, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Ze śpiewem kolęd na ustach przyjdźmy do naszej świątyni na Pasterkę o godz. 2400. W pierwszy dzień świat, nie będzie Mszy Świętej o godz. 700, pozostałe Msze Święte według porządku niedzielnego.

6.     Przy wyjściu z kaplicy również można zaopatrywać się w poświęcone opłatki wigilijne. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na budowę naszego kościoła.

7.     Caritas Archidiecezji Białostockiej serdecznie zaprasza osoby samotne, ubogie, potrzebujące oraz rodziny wielodzietne na uroczystą Wigilię organizowaną we współpracy z Fundacją im. Rodziny Czarneckich oraz Zespołem Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia. Spotkanie odbędzie się 24 grudnia o godzinie 1400w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej 3 w Białymstoku. W ramach Wigilii odbędzie się tradycyjne dzielenie opłatkiem, wspólny śpiew kolęd, serwowane będą potrawy wigilijne, a na dzieci czekać będą upominki od św. Mikołaja. Spotkanie otworzy i modlitwę poprowadzi J. E. Ks. Abp Edward Ozorowski Metropolita Białostocki. Zapraszamy wszystkie osoby potrzebujące z naszej Parafii.

8.     Duszpasterstwo Rodzin oraz Archidiecezjalny Ośrodek Duchowej Adopcji zapraszają 27 grudnia 2015 roku o godz. 1800 do parafii Świętej Rodziny /ul. Ogrodowa – Białystok/ na Uroczystą Mszę świętą dziękczynno – błagalną w Święto Świętej Rodziny. Będziemy się modlić w intencji małżeństw i rodzin naszej Archidiecezji, dziękować za dar życia i zbawienia, jednocześnie przepraszać za grzechy aborcji i odrzucenia życia. Podziękujemy również osobom, które podjęły dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.