Ogłoszenia Duszpasterskie 20151220

Informacja pobrana z zmartwychwstania.pl – Ogłoszenia Duszpasterskie 20151220

Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)

Dzisiaj 4 niedziela Adwentu. Trzeci, ostatni dzień rekolekcji. Msze św. w porządku niedzielnym. O godz. 9.30 Msza św. z udziałem dzieci, szczególnie klas trzecich i ich rodziców; o godz. 12.30 – klasy trzecie gimnazjum i ich rodzice; jest to Msza św. rekolekcyjna połączona z modlitwą o uzdrowienie; o godz. 19.30 Msza św. z nauką dla młodzieży ponadgimnazjalnej. Za udział w rekolekcjach możemy otrzymać odpust zupełny, który ofiarujemy za siebie lub za kogoś z naszych zmarłych. Błogosławieństwo końcowe – błogosławieństwem odpustowym. Korzystajmy dzisiaj ze spowiedzi świętej.

Dziękujemy Ks. Krzysztofowi Kralce za przewodniczenie naszym rekolekcjom oraz Księżom z parafii NMP Królowej Rodzin i z Choroszczy za pomoc w spowiadaniu oraz diakonom: Jarkowi i Łukaszowi za dzisiejszą pomoc w naszej parafii.

W dzisiejszą niedzielę w naszym kościele o godz. 17.00 spotkanie Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa wraz z katechezą.

W naszym kościele ostatnia Msza św. roratnia we środę (23.12).

Spowiadamy podczas Mszy św. porannych i wieczornych w poniedziałek, wtorek i środę (21, 22 i 23.12), a we czwartek (24.12) tylko podczas porannych.

We czwartek 24 grudnia wieczerza wigilijna. Niech ma ona charakter religijny z daniami postnymi, bez alkoholu, czytaniem Ewangelii wg św. Łukasza, modlitwą, łamaniem się opłatkiem.

Msze św. w pierwszy dzień Bożego Narodzenia – Pasterka o północy. W dzień porządek niedzielny. Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

Taca z Pasterki na Fundusz Obrony Życia.

Jeszcze dzisiaj możemy nabywać piękne świąteczne świece. Młodzież z KSM rozprowadza kartki świąteczne.

Nabywajmy w naszym kościele poświęcone opłatki na stół wigilijny. Czyńmy to tylko u nas. Nabywając je wyrazimy naszą wdzięczność za piękną i solidną pracę pana organisty Sylwestra w naszej parafii.

Proszę jeszcze dzisiaj o słodycze i artykuły żywnościowe na paczki świąteczne dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii i dziękuję za już ofiarowane.

Witamy przybyłych do naszej parafii nowych parafian i prosimy o zgłoszenie swojego przybycia w naszej kancelarii lub zakrystii. Chcemy naszych nowych parafian odwiedzić podczas kolędy. Początek kolędy w naszej parafii od poniedziałku 28 grudnia 2015 do 8 lutego 2016 r. Cały plan kolędy na stronie internetowej naszej parafii.

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do sanktuariów Portugalii i Hiszpanii (6- 13.07.2016). Koszt -3200 zł.

Dziekuję za ofiary na tacę na naszą plebanię w ubiegłą niedzielę, za ofiary składane w kancelarii, zakrystii i na konto parafii, za wszelką życzliwość i pomoc.

Dzisiaj ko każdej Mszy św. są rozdawane ulotki z zaproszeniem do udziału w Seminarium Odnowy Wiary, które rozpocznie się w niedzielę 10 stycznia 2015 r. po Mszy św. o godz. 18.00.

Zachęcamy do przyjęcia pod swój dach młodzieży z za granicy, która w naszej Archidiecezji rozpocznie Światowe Dni Młodzieży w dniach 20 – 25 lipca 2016 r. Bliższe informacje i zgłoszenia u Ks. Michała – do 27 grudnia 2015 r.

Prosimy o zgłaszanie osób starszych i chorych, których chcemy odwiedzić ze spowiedzią i Komunią Św.

Uwaga: Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)