IV NIEDZIELA ADWENTU 20 grudnia 2015r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – IV NIEDZIELA ADWENTU 20 grudnia 2015r.

1/ Dziś początek rekolekcji adwentowych.

2/ Dziś Caritas – parafialna po Mszy św. o godz. 18.00 przekaże przygotowane paczki świąteczne rodzinom, o których jako wspólnota parafialna pragniemy pamiętać. Dziękuję ofiarodawcom i paniom z zespołu Caritas.

3/ Msze św. z kazaniem rekolekcyjnym i spowiedź sakramentalna jutro i we wtorek o godz. 9.00 i 18.00. Serdecznie zapraszam.

4/ Dziękuję za złożone ofiary na potrzeby kościoła na konto naszej parafii.

5/ Sprzątanie kościoła w środę po wieczornej Mszy św. Zapraszam chętne osoby.

6/ Wigilia Uroczystości Narodzenia Pana Jezusa w czwartek. Wieczerza Wigilijna powinna mieć charakter religijny. W tym dniu pamiętajmy o ludziach ubogich i samotnych.

7/ Msza św. w dzień wigilii o godz. 8.00 rano.

8/ Pasterka o północy. Na pierwszy i drugi dzień świąt Msze św. o godz. 8.00 i 10.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

9/ W przyszłą niedzielę 27 XII w oktawie Narodzenia Pańskiego przypada Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu odbędzie się obrzęd błogosławieństwa wina i podania go wiernym do spożycia.

10/ Otrzymaliśmy dar dla naszego kościoła z mojej rodzinnej parafii z Uhowa  drewnianą chrzcielnicę. Jeżeli ktoś z parafian zechciałby pokryć koszt jej renowacji (2500zł.), będziemy bardzo wdzięczni.

11/ Parafia św. Kazimierza Królewicza na Dziesięcinach organizuje pielgrzymkę do sanktuarium maryjnego w Guadalupe, w Meksyku w dniach od 1 -12 października 2016r. Zapisy do połowy stycznia 2016r. u ks. Rafała Więcki, wikariusza parafii. Zainteresowanych wyjazdem zapraszam po dane kontaktowe i szczegóły w zakrystii.

12/ Dziękuję za pamięć, modlitwę i wiele ciepłych słów z okazji moich imienin.

13/ Życzę, aby każdy z Was spotkał obiecanego Mesjasza.