Ogłoszenia Duszpasterskie 20151206

Informacja pobrana z zmartwychwstania.pl – Ogłoszenia Duszpasterskie 20151206

Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)

Dzisiaj 2 niedziela Adwentu.

Adwentowe Msze św. roratnie ku czci NMP w naszym kościele w poniedziałki, środy i soboty o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian, szczególnie dzieci i młodzież z lampionami.

Rekolekcje adwentowe ewangelizacyjne w naszym kościele w piątek, sobotę i niedzielę 18, 19 i 20.12.2015r. Rekolekcjom będzie przewodniczył Ks. Krzysztof Kralka, pallotyn. W trzecim dniu rekolekcji w niedzielę 20.12.2015 o godz. 12.30 – Msza św. z modlitwą o uzdrowienie. Po rekolekcjach odbędzie się Seminarium Odnowy Wiary i powstanie grupa formacyjna Przyjaciele Oblubieńca. Potrzebni będą animatorzy różnych wspólnot naszej parafii i nie tylko.

Dzisiaj o godz. 9.30 Msza św. dla uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej i ich rodziców.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 Różaniec z rozważaniami dla Kół Żywego Różańca i wszystkich chętnych.

Wspomnienie św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła (7.12).

We wtorek (8.12) Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
W naszym kościele Msze św. o godz. 6.30, 10.00, 16.30 i 18.00.
Jest to początek Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia. Kancelaria nieczynna.

We wtorek (8.12) w naszym kościele o godz. 12.00 godzinne wystawienie Najświętszego Sakramentu, tzw. Godzina Łaski
Czym jest ta Godzina? Otóż 8 grudnia 1847 r. Matka Boża ukazała się w miejscowości Montichiari we Włoszech pielęgniarce Pierinie Gilli. Matka Boża wówczas powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną sie wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu. Zapraszam do udziału.

Nabywajmy w naszym kościele poświęcone opłatki na stół wigilijny. Czyńmy to tylko w naszym kościele. Nabywając je wyrazimy naszą wdzięczność za piękną i solidną pracę pana organisty Sylwestra w naszej parafii.

Mamy też piękne świece na stół wigilijny. Są jeszcze nasze parafialne jubileuszowe kalendarze na rok 2016.

Proszę o słodycze i artykuły żywnościowe na paczki świąteczne dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii.

W następną niedzielę błogosławienie matek oczekujących potomstwa.

W następną niedzielę Msza św. o godz. 9.30 Msza św. dla uczniów klas drugich szkół podstawowych i ich rodziców, a o godz. 12.30 dla uczniów klas pierwszych i drugich gimnazjum oraz ich rodziców.

Dziękuję za dzisiejsze ofiary na tacę na Kurię Metropolitalną Białostocką i do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

W następną niedzielę ofiary na tacę przeznaczmy na naszą plebanię.

Jest grudniowe czasopismo Drogi Miłosierdzia, ciekawe artykuły, zachęcam do lektury.

W niedzielę 13 grudnia 2015 w kinie TON, przy archikatedrze, o godz. 15.00 i 18.00 film o prześladowaniu katolików Hiszpanii w okresie międzywojennym XX wieku: Zakazany Bóg. Prawdziwa historia, która porusza najtwardsze serca. Cena biletu: 10 zł. Do nabycia przed każdą projekcją lub w Księgarni Św. Kazimierza (w kinie TON).

Alumni trzeciego roku Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego zapraszają na sztukę teatralną Gość Oczekiwany od 9 do 20 grudnia, codziennie o godz. 19.00, w niedzielę dodatkowo o godz. 15.00. Wstęp wolny.

Serdecznie dziękuję naszym parafianom za zbierane plastykowe nakrętki. Już pomogliśmy w zakupieniu wózka inwalidzkiego maturzyście z Dąbrowy Białostockiej – Jakubowi. W ubiegłym tygodniu przekazaliśmy 738 kg nakrętek w 61 workach jako pomoc w leczeniu ciężko chorej dziewczynki Weroniki z Białegostoku (liczy ona 11,5 roku). Potrzebna jest jej rehabilitacja. Jeden turnus kosztuje 6000 zł, a takich turnusów potrzeba kilka w ciągu roku. W tym miejscu dziękuję Pani Teresie, naszej parafiance prowadzącej parafialną Caritas. To był jej pomysł, aby te nakrętki zbierać; wdzięczny jestem Panu Darkowi, zakrystianowi, który kupuje worki za swoje pieniądze i porządkuje przynoszone nakrętki. Dziękuję wszystkim osobom, które je zbierają. Zbierajmy je nadal.

Dzisiaj katecheza chrzcielna o godz. 17.00

Uwaga: Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)