OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ADWENTU (6.12.2015r.)

Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ADWENTU (6.12.2015r.)


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU

(6.12.2015r.)

1.     W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. To wezwanie do wytężonej pracy nad sobą i do nawrócenia. Pan pragnie przychodzić do nas nieustannie, ale czy jesteśmy na to gotowi i przygotowani? Pan Bóg chce nas wszystkich obdarzać swoim miłosierdziem. Czeka na nas każdego dnia w sakramencie pokuty i pojednania.

2.     Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się w intencji naszych braci i sióstr, zwłaszcza z krajów dawnego Związku Sowieckiego. Po każdej Mszy Świętej można ich wesprzeć materialnie, wrzucając ofiary do puszek.

3.     We wtorek, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 700, 900 i 1700. Od godz. 1200 do 1300odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu w godzinie Łaski. W tę uroczystość rozpocznie się w całym Kościele nadzwyczajny Rok Święty – Jubileusz Miłosierdzia.

4.     Przy wyjściu z kaplicy można zaopatrywać się w poświęcone opłatki wigilijne. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na budowę Kościoła. W tygodniu opłatki można nabywać w kancelarii w godzinach urzędowania. Nikt nie jest upoważniony do roznoszenia opłatków po domach,

5.     Caritas rozprowadza świece pod hasłem: „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na dofinansowanie kolonii letnich dzieci z ubogich rodzin z naszej parafii.

6.     W sobotę, 12 grudnia, od godz.900 odbędą się odwiedziny chorych. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

7.     W przyszłą niedzielę we Mszy Świętej o godz. 1030 będą uczestniczyć uczniowie klas III SP przygotowujący się do I Komunii Świętej. Po Mszy Świętej będzie poświęcenie medalików. A we Mszy Świętej o godz. 1200 będą uczestniczyli uczniowie klas III Gimnazjum przygotowujący się do Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

8.     W zakrystii można nabywać grudniowy numer: „Drogi Miłosierdzia”.

9.     AKADEMICKIE REKOLEKCJE ADWENTOWE odbędą się w dniach 13– 14 – 15 grudnia br. (niedziela– poniedziałek – wtorek), codziennie o godz. 1930, w kościele NMP Matki Kościoła przy ul. Pogodnej 63. Rekolekcje te poprowadzi ks. Piotr Kot, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy.

10.   SPOTKANIE OPŁATKOWE środowiska akademickiego Białegostoku odbędzie się dnia 17 grudnia br. (czwartek) o godz. 1900 w Auli Wielkiej Pałacu Branickich. W programie przewidziany jest koncert Chóru Politechniki Białostockiej wraz z Orkiestrą Kameralną pod dyrekcją Wioletty Miłkowskiej. Do udziału w powyższych wydarzeniach zapraszamy pracowników, studentów i absolwentów wszystkich białostockich uczelni. Informacje znajdują się również na plakatach oraz stronie internetowej Duszpasterstwa Akademickiego.

11.  Organizatorzy Akcji Szlachetna Paczka, której pomysłodawcą jest ks. Jacek Wiosna Stryczek, prezes krakowskiego Stowarzyszenia WIOSNA, informują, że do dnia 12 grudnia br. można jeszcze dołączyć do grona darczyńców oferując pomoc rodzinie znajdującej się w bardzo trudnych warunkach materialnych. W całym województwie podlaskim na pomoc czeka jeszcze około 200 rodzin. Paczkę można przygotować grupowo z rodziną, przyjaciółmi czy znajomymi z pracy. Aby włączyć się do projektu wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl i wybrać rodzinę, której historia i potrzeby są opisane.

12.   Adwentowy dzień skupienia małżeństw niesakramentalnych pod hasłem „Okaż nam swoje miłosierdzie…” odbędzie się dnia 13 grudnia 2015 roku o godz. 1700w dolnym kościele Ducha Świętego w Białymstoku (ul. Sybiraków). W programie niedzielna Eucharystia z homilią oraz spotkanie adwentowe. Spotkania małżeństw niesakramentalnych odbywają się w dolnym kościele Ducha Świętego w Białymstoku w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 1700.

13.  Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Białostockiej, istniejące od 2009 roku, pragnie rozwinąć i pogłębić swoją działalność w Kościele. W tym celu organizuje spotkanie formacyjne, na które zaprasza młodych ludzi zarówno mających już doświadczenie KSM jak i pragnących dopiero zapoznać się z działalnością tego Stowarzyszenia. Spotkanie odbędzie się w sobotę 12 grudnia br. o godz. 1200 w Centrum Wystawienniczo – Konferencyjnym przy ul. Kościelnej 1 A w Białymstoku.  Gościem spotkania będzie ks. Zbigniew Kucharski, ogólnopolski Asystent KSM. Serdecznie zapraszamy.