29 listopada 2015 – I NIEDZIELA ADWENTU XII ROCZNICA POŚWIĘCENIA NASZEJ ŚWIĄTYNI

Informacja pobrana z dojlidyparafia.pl – 29 listopada 2015 – I NIEDZIELA ADWENTU XII ROCZNICA POŚWIĘCENIA NASZEJ ŚWIĄTYNI

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent – okres radosnego i pobożnego oczekiwania

na spotkanie z Panem. Wchodzimy również w nowy Rok Liturgiczny, pod hasłem: „NOWE ŻYCIE W CRYSTUSIE” i w Obchody Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski.

Msze św. Roratnie (Roraty) będą odprawiane w naszym kościele: w niedziele o godz. 07.00 (Mszy św. o godz.7.30 na czas Adwentu nie będzie) i w dni powszednie: w środy i soboty o godz.18.00. Na Roraty dzieci i dorośli przynoszą lampiony!

            Niech okres Adwentu różni się w przeżywaniu od innych dni w ciągu roku i staje się przez to bardziej owocnym.

            Wraz z I Niedzielą Adwentu rusza Świąteczna Akcja Caritas: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom (świece i świąteczne kartki możemy nabywać w niedziele po Mszach św. w przedsionku kościoła).

Parafialne Koło Caritas rozpoczyna także zbiórkę żywności i słodyczy na świąteczne paczki dla dzieci z ubogich rodzin i osób samotnych. Kosze na żywność, dzięki uprzejmości właścicieli, zostaną wystawione w sklepach na terenie parafii.

            Od dzisiaj możemy nabywać poświęcone opłatki wigilijne – dochód z ofiar składanych przy tej okazji przeznaczony jest w części na utrzymanie klauzurowych zakonów żeńskich oraz utrzymanie Parafii.