22 listopada – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – Ogłoszenia

Informacja pobrana z krolowarodzin.pl – 22 listopada – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – Ogłoszenia

 1. Dzisiaj 34 NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA. W dniu dzisiejszym za pobożne odmówienie aktu poświęcenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny.
 2. Dzisiaj na Mszach św. o godz. 9.00 i 10.30 poświecenie książeczek do nabożeństwa dzieciom klas III Szkół Podstawowych.
 3. W następną niedzielę, 29 listopada początek adwentu. Roraty o godz. 7.00.
 4. Nowenna do Matki Bożej Królowej Rodzin w środę po wieczornej Mszy św.
 5. Opłatki poświęcone na stół wigilijny można nabyć w starej kancelarii przy zakrystii po każdej Mszy św., także w kancelarii na plebanii. Ofiary z opłatków przeznaczone są na budowę kościoła. Ostrzegamy przed osobami, które mogą roznosić opłatki po domach. Nikogo nie wysyłamy. Te osoby nie mają nic wspólnego z parafią. Nie powinniśmy kupować opłatków w sklepach. Są nie poświęcone i nie wiadomo jakiego pochodzenia.
 6. Wypominki – modlitwy za zmarłych o godz. 17.10. Będą do 2 grudnia włącznie.
 7. Trwają nauki przedmałżeńskie. Po Mszy św. o godz. 18.00 konferencja w sali na plebanii.
 8. W najbliższą środę, 25 listopada ks. Tomasz zaprasza na spotkanie rodziców dzieci i młodzieży należących do Ruchu Światło-Życie przy naszej parafii. Spotkanie odbędzie się o godz. 19.30 w Sali św. Cecylii na plebanii.
 9. Są czasopisma: „Drogi Miłosierdzia” na listopad, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”. Można nabyć przed kościołem.
 10. W naszej parafii nastąpiły zmiany wikariuszowskie. Na mocy dekretu Ks. Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego Ks. mgr Łukasz Okruszko został zwolniony z urzędu wikariusza i udał się na urlop. Na wikariusza naszej parafii został powołany ponownie Ks. mgr Piotr Kobeszko. Księdzu Łukaszowi dziękujemy za czteroletnią pracę duszpasterską w naszej parafii i życzymy zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Bardzo serdecznie witamy Ks. Piotra, który ponownie zostaje naszym wikariuszem i życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Królowej Rodzin i ukończenia doktoratu.
 11. Ksiądz Proboszcz dziękuje za ofiary na budowę kościoła oraz za składaną makulaturę.