Ogłoszenia Duszpasterskie 20151108

Informacja pobrana z zmartwychwstania.pl – Ogłoszenia Duszpasterskie 20151108

Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)

Dzisiaj 31 niedziela zwykła. Uroczystość Wszystkich Świętych. U nas porządek Mszy Św. niedzielny. Uroczystość odpustowa w sąsiedniej parafii Wszystkich Świętych.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 Różaniec z rozważaniami dla Kół Żywego Różańca i wszystkich chętnych.

W dzisiejszą niedzielę nasza młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży rozprowadza znicze. Dochód z tego na działalność Stowarzyszenia.

Jutro w poniedziałek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny – 2.11). Porządek Mszy św. następujący: godz. 6.30, 10.00, 16.30 i 18.00. O godz. 10.00 i 18.00 w naszym kościele specjalne nabożeństwo za zmarłych.

Za nawiedzenie cmentarza grzebalnego można zyskać odpust zupełny w dniach: 1- 8.11 i odpust cząstkowy w pozostałe dni roku. W Dzień Zaduszny możemy zyskać odpust zupełny, jeden raz, za pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy. Trzeba być w stanie łaski uświęcającej (bez grzechu ciężkiego), odmówić „Ojcze nasz i Wierzę w Boga w intencjach, jakie ma Ojciec Święty. Odpust ofiarujemy za zmarłych.

Procesja żałobna na cmentarzu Wszystkich Świętych (św. Rocha) 1 i 2 listopada połączona z żałobnymi nieszporami o godz. 15.00.

Zapisujemy jeszcze dzisiaj i jutro na wypominkowe modlitwy za zmarłych, które w naszym kościele będą trwały od 3 do 30 listopada, codziennie o godz. 17.15.

W listopadzie w naszym kościele z racji wypominkowych modlitw za zmarłych piątkowe adoracje Najświętszego Sakramentu Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa i wszystkich chętnych będą odbywały się w godz. 16.00-17.00. Zapraszamy do udziału.

Wspomnienie św. Karola Boromeusza, Biskupa (4.11).

We środę (4.11) w archikatedrze w Białymstoku o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych Biskupów i Kapłanów Archidiecezji Białostockiej.

W sobotę (7.11) w archikatedrze w Białymstoku rozpoczyna się Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia (codziennie o godz. 18.00). Nasz dekanat Białystok Bacieczki, więc i nasza parafia, mamy wyznaczony dzień naszego udziału w Nowennie. Będzie to poniedziałek 9 listopada 2015 r. Nasza parafia przygotowuje liturgię Mszy św. Będziemy też mogli udać się, jak co roku, autokarem do archikatedry i nim powrócić po Nowennie. Autokar przy naszym kościele o godz. 17.00

W następną niedzielę (8.11) ofiary na tacę na AWSD w Białymstoku, a do puszek na Kościół prześladowany. O godz. 9.30 Msza św. dla uczniów klas drugich szkoły podstawowej i ich rodziców, a o godz. 12.30 dla uczniów klas pierwszych i drugich gimnazjum i ich rodziców. Zapraszamy.

W następną niedzielę w naszym kościele nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z krótką katechezą o godz. 17.00, również o godz. 17.00 katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w dolnym, kościele.

Dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne w pierwszy czwartek. Nabożeństwo po Mszy św. o godz. 18.00.

Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00. Spowiadamy podczas Mszy św. porannych i od godz. 17.00.

Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Parmy w pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.30, następnie spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i innych osób chętnych w dolnym kościele wraz z katechezą.

Ks. Adam ze swoim bratem Szymonem przygotowali piękny kalendarz naszej parafii na rok 2016. Jest on pamiątką jubileuszowych misji i konsekracji naszego kościoła. Prosimy o zaopatrzenie się w ten piękny kalendarz, a także podarowanie go naszym bliskim, znajomym.

Dziękuję wszystkim, którzy modlili się za naszą Ojczyznę i dobre wybory parlamentarne, szczególnie dwóm grupom czterdziestoosobowym za codzienny Różaniec oraz za post o chlebie i wodzie tych osób. Trzeba dalej wielkiej modlitwy za Ojczyznę i w niej nie ustawajmy.

Jestem wdzięczny tym naszym parafiankom i parafianom, którzy wzięli udział we wczorajszym dniu modlitwy o powołania w Seminarium Duchownym w Białymstoku.

Różańcowa papieska intencja ogólna na listopad 2015: Abyśmy umieli otworzyć się na osobiste spotkanie i dialog ze wszystkimi, nawet z tymi, którzy mają inne niż my przekonania.

Różańcowa papieska intencja misyjna na listopad 2015: Aby pasterze Kościoła, z głęboką miłością dla powierzonej im owczarni, towarzyszyli jej w drodze i ożywiali jej nadzieję.

Dziękuję za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę na naszą plebanię, za ofiary składane na konto parafii, w kancelarii, za wszelką życzliwość. Trwają prace wewnątrz budynku.

Jest listopadowe czasopismo Drogi Miłosierdzie – ciekawe artykuły, zachęcam i zapraszam do lektury.

Spółdzielnia lekarska Eskulap zaprasza osoby starsze powyżej 60 lat na darmowe szczepienia przeciw grypie.

Uwaga: Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)