OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (11.10.2015r.)

Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (11.10.2015r.)


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

(11.10.2015r.)

1.     Dziś – dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku, a zarazem XV Dzień Papieski. Celem dni papieskich obchodzonych od 2001 roku jest propagowanie nauczania św. Jana Pawła II i niesienie pomocy zdolnej, a ubogiej młodzieży polskiej przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Po Mszach Świętych są zbierane ofiary do puszek na ten cel.

2.     W środę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszamy parafian na modlitwę w intencji naszych nauczycieli i wychowawców w ramach nabożeństwa różańcowego.

3.     Za tydzień, w niedzielę, Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny w Polsce.

4.     W przyszłą niedzielę, we Mszy Św. o godz. 1030 będą uczestniczyli uczniowie klas III SP przygotowujący się do I Komunii Świętej. Po Mszy Świętej zostaną poświęcone różańce.

5.     Przyjmujemy na wypominki, które będą odprawiane 2, 3 i 4 listopada o godz. 1600. Kartki wypominkowe można wziąć przy wyjściu z kaplicy oraz w kancelarii.

6.     W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę Kościoła.

7.     Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej zaprasza na obchody Dnia Dziecka Utraconego. 15 października 2015 r. o godz. 1800 w Katedrze Białostockiej odbędzie się modlitwa w intencji rodziców, którzy stracili swoje dziecko. W programie spotkania: Eucharystia, modlitwa różańcowa, zapalenie i procesja ze zniczami, spotkanie osób pragnących działać na rzecz dzieci utraconych oraz rodziców po stracie. W trakcie spotkania będzie można wpisać imiona swoich zmarłych dzieci w Księdze Dzieci Utraconych, a także uzyskać informacje na temat pochówku dzieci zmarłych przed urodzeniem.

8.  Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet na Jasną Górę pod hasłem „Nowe Życie w Chrystusie” odbędzie się w sobotę 17 października br. Podczas pielgrzymki zostanie dokonany Akt Zawierzenia Maryi Polskiego Związku Kobiet Katolickich. Zachęcamy do uczestnictwa.