Ogłoszenia Duszpasterskie 20151011

Informacja pobrana z zmartwychwstania.pl – Ogłoszenia Duszpasterskie 20151011

Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)

Dzisiaj 28 niedziela zwykła.

Październikowe Nabożeństwo Różańcowe w naszym kościele po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie dorosłych, dzieci i młodzież lub do modlitwy różańcowej w gronie rodziny. Dzieci modlą się na Różańcu w niedziele po Mszy św. o godz. 9.30.

Dzisiaj w naszym kościele Msza św. o godz. 9.30 dla uczniów klas drugich szkoły podstawowej, a o godz. 12.30 Msza św. dla uczniów klas pierwszych i drugich gimnazjum oraz ich rodziców.

W następną niedzielę Msza św. o godz. 9.30 dla uczniów klas trzecich szkoły podstawowej z poświeceniem różańców, a o godz. 12.30 Msza św. dla klas trzecich gimnzajum i rodziców.

Dzisiaj w naszym kościele o godz. 17.00 modlitwy do Miłosierdzia Bożego wraz z katechezą.

Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, Kapłana (13.10).

Wspomnienie św. Teresy od Jezusa, Dziewicy i Doktora Kościoła (15.10).

Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej (16.10).

Dzień Edukacji Narodowej (14.10), modlimy się za nauczycieli, katechetów i wychowawców.

Światowy Dzień Dziecka Utraconego (15.10). Modlimy się za rodziców, których dzieci zmarły jeszcze przed ich urodzeniem.

W następną niedzielę modlimy się za misje, taca na misje. Przyjadą do nas Ojcowie Misjonarze Oblaci NMP z Kodnia, będą głosić słowo Boże i rozprowadzać kalendarze misyjne.

W następną niedzielę w naszym kościele o godz. 18.00 Msza św. w 31 rocznicę męczeńskiej śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Mszy św. będzie przewodniczył Abp Edward Ozorowski, Metropolita Białostocki, a kazanie wygłosi Kapelan Ludzi Pracy.

Dzisiaj ofiary do puszek na Fundusz Stypendialny im. św. Jana Pawła II dla ubogiej młodzieży. Dziękujemy za ten dar serca. Młodzież rozprowadza dzisiaj papieskie kremówki. Dochód z nich na duszpasterstwo młodzieży.

Jest jeszcze październikowe czasopismo Drogi Miłosierdzia, ciekawe artykuły, zachęcam do lektury.

Ks. Adam ze swoim bratem Szymonem przygotowali piękny kalendarz naszej parafii na rok 2016. Jest on pamiątką jubileuszowych misji i konsekracji naszego kościoła. Prosimy o zaopatrzenie się w ten piękny kalendarz, a także podarowanie go naszym bliskim, znajomym.

Nasza parafia organizuje i zaprasza na 8. dniową pielgrzymkę samolotową do sanktuariów Portugalii i Hiszpanii. Pielgrzymka w dniach: 6-13 lipca 2016. Cena pielgrzymki 3200 zł. Informacje u Ks. Wojciecha, organizatora pielgrzymki lub na stronie internetowej parafii (tu szczegółowy plan pielgrzymki). Prosimy o decyzję do 28 października 2015 i wpłacenie zaliczki w kwocie 300 zł. na zabukowanie samolotu, wtedy będzie taniej. Zapraszamy na pielgrzymkę naszych parafian i chętne osoby spoza parafii.

Zapisujemy na wypominki czyli na modlitwy za naszych Zmarłych. Będą one odbywały się w naszym kościele od 3 do 30 listopada, codziennie o godz. 17.15. We wtorek (13.10) po Mszy św. o godz. 18.00 ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy.

Polscy Biskupi zebrani na ostatniej Konferencji Plenarnej w Warszawie (7.10) przypominają nam, że uczestnictwo w zbliżających się wyborach do Sejmu i Senatu (25.10) należy do praw i obowiązków każdego obywatela, szczególnie zaś wierzącego. W swoim komunikacie przytaczają słowa Ojca Świętego Franciszka, który mówi, „że odpowiedzialne obywatelstwo jest cnotą, a uczestnictwo w życiu politycznym jest obowiązkiem moralnym . Księża Biskupi zachęcają do głosowania – zwłaszcza na te osoby, które są wrażliwe „na dobro wspólne i stoją na straży życia każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci . Do Sejmu i Senatu kandyduje 450 dotychczasowych posłów i senatorów. Nie powinniśmy wybierać tych, którzy mówią, że swoje poglądy religijne zawieszają na wieszaku przed wejściem do gabinetu. Są oni, według Ks. prof. Czesława Bartnika z KUL, ateistami państwowymi. Nie powinniśmy wybierać tych, którzy przegłosowali ustawę przemocową, promując gender, ustawę o in vitro, o dowolnej zmianie płci ułatwiającą zawieranie małżeństw przez homoseksualistów i adopcję przez nich dzieci (zawetował ją Prezydent RP Andrzej Duda); którzy są za aborcją eugeniczną (chore dziecko w łonie matki można zabić), którzy do kosza wrzucili podpisy Polaków domagających się wolności w posyłaniu dzieci do szkoły, nie podwyższania wieku emerytalnego i są za świecką szkołą, czyli za wyrzuceniem nauki religii z naszych szkół.

Uwaga: Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)