OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA(4.10.2015r.)

Informacja z: florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA(4.10.2015r.)


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA(4.10.2015r.)

1.     Dziś liturgia słowa porusza sprawę nierozerwalności małżeństwa. Wiele uwagi małżeństwu i rodzinie poświęca także obecny papież Franciszek, który obchodzi dziś swoje imieniny. Wspierajmy papieża oraz małżeństwa i rodziny modlitwą różańcową odmawianą w kościele lub w domach rodzinnych.

2.     Po Mszach Świętych Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek dla ubogich rodzin z naszej parafii. We wrześniu zebrano 688 zł, wydano 45 paczek żywnościowych oraz 23 wyprawki szkolne dla dzieci. W dniach 25 i 26 września Parafialny Zespół Caritas przy współpracy z Bankiem Żywności przeprowadził zbiórkę żywności pod hasłem: „Podziel się posiłkiem’. Zebrano 829 kg żywności. Bóg zapłać za wsparcie tej akcji.

3.     Po Mszach Świętych młodzież z VII Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Wierzbowej zbiera podpisy wsparcia budowy Centrum Animacji Kultury „Wierzbowa” przy VII LO w Białymstoku, z którego będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy. Do złożenia podpisu potrzebny jest adres. Prosimy o wsparcie tej akcji.

4.     Dzisiejsza niedziela i cały październik stanowią dobrą okazję do zainteresowania się Różami Żywego Różańca w naszej parafii. Cieszymy się z parafian, którzy należą już do tych Róż, a pozostałych zachęcamy do zaangażowania się w ich działalność. Niektóre Róże wymagają uzupełnienia z powodu śmierci lub wyjazdu części ich członków.

5.     Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe odprawiane są codziennie o godz. 1730.

6.     W środę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad flotą turecką w bitwie pod Lepanto w 1571 r., odniesionego dzięki modlitwie różańcowej.

7.     Za tydzień – dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku, a zarazem XV Dzień Papieski. Zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin, organizowana przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

8.     Również w przyszłą niedzielę, we Mszy Św. o godz. 1200 biorą udział kandydaci do Bierzmowania. Po Mszy Św. – konferencja. Obecność obowiązkowa.

9.     Przyjmujemy na wypominki, które będą odprawiane 2, 3 i 4 listopada o godz. 1600. Kartki wypominkowe można wziąć przy wyjściu z kaplicy oraz w kancelarii.

10.   W zakrystii można nabyć październikowy numer; „Drogi Miłosierdzia”.

11. Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku serdecznie zaprasza studentów, nauczycieli akademickich oraz pracowników administracji wszystkich białostockich uczelni na wspólną modlitwę z okazji Inauguracji Roku Akademickiego 2015/2016. Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, z udziałem Władz poszczególnych uczelni, sprawowana będzie w niedzielę 11 października o godz. 1930 w Archikatedrze białostockiej.

12.  Pielgrzymka Seniorów do Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej odbędzie się w sobotę 10 października br.  Modlitewne spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 1000 w Bazylice Różanostockiej. Po Mszy św. będą miały miejsce występy chórów Seniorów, a o godz. 1330Nabożeństwo Różańcowe z Aktem Zawierzenia Seniorów Matce Bożej. Serdecznie zapraszamy Emerytów i Rencistów oraz Kluby Seniora do współorganizowania wyjazdu zainteresowanych osób i uczestnictwa w pielgrzymce.