OGŁOSZENIA abobola.aplus.pl

Informacja z: abobola.aplus.pl –

XXVII Niedziela Zwykła
– 4.10. 2015 r.

Dzisiaj mamy I niedzielą miesiąca. Od godz. 8.15 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i wspólny Różaniec, prowadzony przez Kółka Żywego Różańca, a po Mszy św. o godz. 9.15 procesja Eucharystyczna.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00, za wstawiennictwem św. Franciszka z Asyżu, będą poświęcone zwierzęta, które są waszymi domownikami. Serdecznie zapraszamy dzieci ze swoimi zwierzętami.

W tygodniu wspominamy:

  • 5 października – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, Dziewicy, wielkiej Krzewicielki Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00 będzie możliwość ucałowania Relikwii, aby za wstawiennictwem św. Faustyny wypraszać dla nas Boże Miłosierdzie.
  • 7 października – wspomnienie Najświętszej Marii Panny Różańcowej.
  • 9 października – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, Biskupa.

 Młodzież klas I gimnazjalnych, która uczy się w gimnazjach poza naszym osiedlem ma obowiązek zgłosić się do kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia lub po każdej Mszy św. i zapisać na spotkania formacyjne przygotowujące się do sakramentu bierzmowania.

Chłopcy klas III i starszych, którzy chcieliby zostać ministrantami i służyć przy ołtarzu Panu Jezusowi, mogą zapisywać się w zakrystii po każdej Mszy św.

Chcesz doświadczyć miłości Boga…

widzisz bezsens, zniewolenie i grzech w swoim życiu

nie wierzysz, że jest to możliwe…. zapraszamy Cię na rekolekcje „Nowego Życia” prowadzone przez Szkołę Nowej Ewangelizacji w dniach 9-10 października br. w Szkole Podstawowej nr 49 przy ul . Armii Krajowej. Koszt 60 zł z obiadem i kolacją. Zapisy do środy. Więcej informacji na plakatach i facebooku.

Osoby, które chciałyby uczestniczyć w spotkaniach Wspólnoty Charyzmatycznej Przyjaciół Oblubieńca, zapraszamy we wtorki  na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie na spotkania.

Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku serdecznie zaprasza studentów, nauczycieli akademickich oraz pracowników administracji wszystkich białostockich uczelni na wspólną modlitwę z okazji Inauguracji Roku Akademickiego 2015/2016. Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, z udziałem Władz poszczególnych uczelni, sprawowana będzie w niedzielę 11 października o godz. 19.30 w Archikatedrze Białostockiej.

Pielgrzymka Seniorów do Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej odbędzie się w sobotę 10 października br.  Modlitewne spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10.00 w Bazylice Różanostockiej. Po Mszy św. będą miały miejsce występy chórów Seniorów, a o godz. 13.30 Nabożeństwo Różańcowe z Aktem Zawierzenia Seniorów Matce Bożej. Serdecznie zapraszamy Emerytów i Rencistów oraz Kluby Seniora do współorganizowania wyjazdu zainteresowanych osób i uczestnictwa w pielgrzymce.

Dzisiaj przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na nasz Caritas parafialny.

Za tydzień, zgodnie z naszą tradycją, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na nasze parafialne remonty.

Również w następną niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Zbliża się miesiąc listopad poświęcony pamięci naszych zmarłych. Za ławkami na stoliku leżą kartki, w które należy się zaopatrzyć i można już przynosić na tzw. wypominki.