Najpierw "Dzienniczek", potem koncert

Informacja z: swkrzysztofbialystok.pl – Najpierw "Dzienniczek", potem koncert

– Gdyby tak zapytać kogoś z was, co najbardziej dotknęło cię w przesłaniu o Bożym miłosierdziu, które Jezus przekazał światu przez św. s. Faustynę, odpowiedziałbyś, że…? No właśnie, co? – zastanawia się s. Gaudia Skass ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia i dodaje, że podobne pytanie stawiają sobie też jej współsiostry. Niektóre dzielą się nawet swoimi przemyśleniami.

– To, co mnie najbardziej dotknęło, to sam Bóg – taki, jaki jest. To, że jest zraniony miłością ku nam i jest spragniony człowieka. Można dostać zawrotu głowy od żaru Jego miłości, którą odsłania „Dzienniczek”. Jeżeli popatrzymy na niego jako na pieśń, to jej refrenem będą słowa Jezusa, a właściwie jedno: „pragnę”. Pragnę, pragnę, pragnę… Czego pragnie? Mnie, ciebie, każdego bez wyjątku. Jesteśmy skarbem dla Boga – zauważa s. Anastasis Omelczenko ZMBM.

Odpowiedź na pytanie zadane przez s. Gaudię już w najbliższą niedzielę będzie mógł odnaleźć każdy z nas – w swoim własnym sercu, a pomoże w tym wydarzenie, na które siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia zapraszają do sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

– Zbliża się 5 października, czyli dzień Faustyny. My będziemy go świętować w wigilię jej śmierci, czyli 4 października. Do tego świętowania warto się przyłączyć – zapraszamy wszystkich najpierw na modlitwę w Godzinie Miłosierdzia, czyli o 15.00, potem na Koronkę, a następnym punktem programu będzie „Dzienniczek z gwiazdami”! Duchowy pamiętnik św. Faustyny czytać będą świetni polscy aktorzy – Beata Paluch, Maciej Stoła i Maciej Musiał – zachęca s. Gaudia.

Od godz. 15.30 do 17.30 będzie też można wejść za klauzurę w łagiewnickim klasztorze. Siostry zaprowadzą bowiem chętnych do pokoju, w którym 77 lat temu z uśmiechem na twarzy umierała św. Faustyna. Taka okazja zdarza się dopiero drugi raz w historii klasztoru.

Z Łagiewnik całkiem niedaleko jest na Rynek Główny. Tam, w Klubie „Pod Jaszczurami”, o godz. 17 pojawi się czciciel Bożego Miłosierdzia i fan św. s. Faustyny, czyli o. Łukasz Buksa OFM. Równie mocno czci on św. Franciszka i to właśnie w jego wspomnienie, 4 października, o. Łukasz zaprasza wszystkich na premierę swojego nowego teledysku nagranego wspólnie z chrześcijańskim raperem Arkadio do utworu „Pokój i dobro”, pochodzącego z płyty „Możesz więcej”.

Niedzielna premiera i koncert, który rozpocznie się ok. godz. 17.40, będą okazją do spotkania wszystkich zaangażowanych w prowadzoną przez o. Buksę od zeszłej jesieni akcję „Obudź się! Możesz więcej!”. – Zapraszam zwłaszcza młodzież gimnazjalną i uczniów szkół średnich. Mam też nadzieję, że „Pod Jaszczurami” nie zabraknie również rodziców, którzy od początku wspierają moją inicjatywę. Nie mogłem wymarzyć sobie lepszego terminu premiery niż uroczystość św. Franciszka, założyciela zakonu franciszkanów, który jako pierwszy podkreślał, jak ważne są „Pokój i dobro” – zachęca o. Łukasz.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Informacja pochodzi z:
http://krakow.gosc.pl/doc/2738488.Najpierw-Dzienniczek-potem-koncert