Dzień Dziecka Utraconego

Informacja z: swkrzysztofbialystok.pl – Dzień Dziecka Utraconego

Nieważne ile miały dni czy lat. Czy nie zdążyły się urodzić, czy też już prawie dorosłe uległy wypadkowi, zachorowały, odeszły w dramatycznych okolicznościach. Rodziców ich śmierć boli tak samo mocno. 15 października obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego. Dlaczego 15 października? Bo tyle trwa ciąża począwszy od 1 stycznia. „Bo nie ma chyba rodziny, w której nie zdarzyłoby się to nieszczęście, polegające na tym, że to rodzice odprowadzają swoje dzieci do bram wieczności a nie dzieci rodziców. Świat staje do góry nogami i wszystko ulega przewartościowaniu” – piszą rodzice, którzy przez to cierpienie przeszli, a teraz chcą pomóc innym, znajdującym się w takiej samej rozpaczy, w jakiej oni kiedyś byli.

Zapraszają 16 października o 19.30 na Mszę Świętą z okazji Dnia Dziecka Utraconego do kościoła ojców dominikanów na Służewie (ul. Dominikańska 2) W czasie Eucharystii zostaną wyczytane imiona i nazwiska polecanych Bogu zmarłych dzieci (zarówno tych starszych, jak i całkiem maleńkich). Ich imiona i nazwiska można zgłaszać na adres: ddu.warszawa@gmail.com. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie inaugurujące nowy cykl spotkań rodziców dziecka utraconego. Utraconego nie tylko w czasie ciąży, ale także tego już dorosłego. 

„Często rodzice po stracie opowiadając o okolicznościach w jakich doszło do wypadku lub innego tragicznego zdarzenia mówią „moje dziecko nie żyje … dla mnie czas się zatrzymał, ale świat gna dalej na oślep.”Często słyszą wtedy pocieszenie: „Czas leczy rany”. Zamiast powtarzania słów, które nic nie wnoszą, lepsze jest milczenie, uścisk dłoni, przytulenie, ciepłe spojrzenie, współczujący uśmiech, a przede wszystkim modlitwa” – piszą rodzice po stracie.

Wszelkie informacje dotyczące tego co dzieje się w związku z Dniem Dziecka Utraconego w innych miastach i miasteczkach znajdują się na stronie www.dlaczego.org.pl, https://www.facebook.com/dlaczego.stratadziecka.

 

 

Informacja pochodzi z:
http://warszawa.gosc.pl/doc/2738991.Dzien-Dziecka-Utraconego