OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA (27.09.2015r.)

Informacja z: florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA (27.09.2015r.)OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

(27.09.2015r.)

1.     Słowo Boże dzisiejszej niedzieli wzywa nas do unikania zazdrości, nieuczciwego bogacenia się i innych grzechów. Zdaniem Chrystusa – dla człowieka lepsza jest utrata ręki, nogi lub oka niż obraza Boga, pociągająca za sobą karę wieczną w piekle. Starajmy się mądrze korzystać z darów Bożych.

2.     Jutro o godz. 1500 w ramach akcji „Rozniecić Iskrę Bożego Miłosierdzia”, będzie odprawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego na placach i przy skrzyżowaniach głównych ulic Białegostoku. Na terenie naszej parafii Koronka będzie odprawiana przy sklepie „Stokrotka” na ul. Antoniukowskiej.

3.     We wtorek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Zachęcamy do częstego odmawiania modlitwy do św. Michała Archanioła, aby ograniczał wpływ szatana na nasze postępowanie.

4.     W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca.

5.     W czwartek rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe, które odbywać się będą przez cały miesiąc, codziennie o godz. 1730. Wiernych, którzy nie będą mogli brać w nich udziału, zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej w swoich domach.

6.     Przyjmujemy na wypominki, które będą odprawiane 2, 3 i 4 listopada o godz. 1600. Kartki wspominkowe można nabyć przy wyjściu z kaplicy oraz w kancelarii.

7.      W ubiegłą niedzielę na budowę Kościoła zebraliśmy 10 010 zł i 10 $.

8.  Rycerstwo Niepokalanej Archidiecezji Białostockiej oraz Archiwum i Muzeum Archidiecezjalne w Białymstoku zapraszają na wystawę „ONA ZETRZE GŁOWĘ TWOJĄ” RYCERSTWO NIEPOKALANEJ Otwarcie wystawy 30 września 2015 r., o godz. 1630w siedzibie Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego w Białymstoku ul. Warszawska 48, tel. 85 732 40 40.

9.     Ośrodek Spotkań Małżeńskich w Białymstoku zaprasza na weekendowe rekolekcje dla małżeństw o charakterze warsztatowym w dniach 16 – 18 października 2015 roku. Są one poświęcone umocnieniu i pogłębieniu więzi małżonków, pomagają zwłaszcza tym parom, które mają problemy w komunikacji, bądź przeżywają kryzys w związku. Informacje na plakacie i www.spotkaniamalzenskie.blogspot.com. Zgłoszenia: Bożena i Przemysław Sułkowscy tel. 661 754 243 (po 17.00) e-mail: spotkania.bialystok@gmail.com.

10. Pielgrzymka Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej do Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej  odbędzie się w sobotę 3 października br. Modlitewne spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą w Bazylice Różanostockiej o godz. 10.00. Po Mszy Świętej przewidziane są: Różaniec,  konferencja i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie pielgrzymki ok. godz. 14.00. Zapraszamy do uczestnictwa.