Ogłoszenia Duszpasterskie 20150927

Informacja z: zmartwychwstania.pl – Ogłoszenia Duszpasterskie 20150927

Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)

Dzisiaj 26 niedziela zwykła.

Październikowe Nabożeństwo Różańcowe w naszym kościele po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie dorosłych, dzieci i młodzież lub do modlitwy różańcowej w gronie rodziny.

Wspomnienie św. Wacława, Męczennika (28.09).

Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała (29.09).
Jest to dzień imienin Ks. Michała.

Wspomnienie św. Hieronima, Kapłana i Doktora Kościoła (30.09).

Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła (1.10).

Wspomnienie św. Aniołów Stróżów (2.10).

Dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne w pierwszy czwartek po Mszy św. o godz. 18.00.

Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w pierwszy piątek po Mszy św. o godz. 7.30. Spowiadamy podczas Mszy św. porannych i od godz. 17.00.

Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w pierwszą sobotę po Mszy św. o godz. 7.30, następnie spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i wszystkich chętnych w dolnym kościele.

W następną niedzielę (4.10) w naszym kościele w związku z osobą św. Franciszka z Asyżu, opiekuna przyrody, o godz. 9.30 Msza św. z błogosławieństwem zwierząt i ptaków domowych. Zapraszamy.

Dzisiaj w dolnym kościele o godz. 16.00 zebranie wszystkich ministrantów i kandydatów z nowym opiekunem Ks. Michałem. Przypominamy, że spotkania oazowe z opiekunem Ks. Adamem w każdy piątek po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy nowych kandydatów do tej wspólnoty.

Serdecznie dziękuję rodzicom młodzieży, która przyjęła w tym roku bierzmowanie za ofiarowanie naszemu kościołowi 3000 zł. Za tę kwotę odnowiliśmy (pozłocenie) 5 kielichów, 6 puszek (cyboriów), 4 pateny kielichowe i posrebrzone waskulum.

Ks. Adam ze swoim bratem Szymonem przygotowali piękny kalendarz naszej parafii na rok 2016. Jest on pamiątką jubileuszowych misji i konsekracji naszego kościoła. Możemy już dzisiaj zaopatrzyć się wten piękny kalendarz, a także podarować naszym bliskim, znajomym.

Dzisiaj możemy wspomóc do puszek rodzinę Pani Bożeny Pochomczyk z parafii św. Rocha, której mieszkanie spłonęło w lipcu tego roku. Prośbę rodziny jako autentyczną potwierdził Biskup Henryk Ciereszko.

Dzisiaj nasze parafianki rozprowadzają ulotki promujące nasze katolickie Radio Maryja. Przyjmijmy je życzliwie.

Dziękuję za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę na naszą plebanię.

W następną niedzielę ofiary do puszek na naszą Caritas parafialną.

Różańcowa papieska intencja misyjna na październik 2016: Aby wspólnoty chrześcijańskie kontynentu azjatyckiego w duchu misyjnym głosiły Ewangelię wszystkim, którzy jeszcze na nią czekają.

Różańcowa papieska intencja ogólna na październik 2016: Aby został zlikwidowany handel ludźmi, który jest współczesną formą niewolnictwa.

W najbliższą sobotę (3.10) jednodniowa pielgrzymka do Różanegostoku. Są jeszcze wolne miejsca. Weźmy ze sobą składane krzesełka turystyczne. Wyjazd od naszego kościoła o godz. 8.00.

Jutro, w poniedziałek (28.09), modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 przy pomniku Jezusa Miłosiernego, biorąc w ten sposób udział w ogólnoświatowąej akcji: Rozniecić Iskrę Bożego Miłosierdzia.
Jutro uroczysta Msza św. w kościele Miłosierdzia Bożego w Białymstoku o godz. 18.00 w VIII rocznicę beatyfikacji Bł.Ks.Michała Sopocki. Zapraszam do udziału.

Nasza parafia organizuje i zaprasza na 8. dniową pielgrzymkę samolotową do Porugalii i Hiszpanii. W programie: FATIMA, SANTIAGO DE COMPOSTELA, CARBO DA ROCA, SINTRA, SANTAREM, OBIDOS, ALJUSTREL, BATALHA, NAZARE, COIMBRA, PORTO, BRAGA. Pielgrzymka w dniach: 6-13 lipca 2016. Cena pielgrzymki 3200 zł. Informacje u Ks. Wojciecha, organizatora pielgrzymki lub na stronie internetowej parafii (tu szczegółowy plan pielgrzymki).Prosimy o decyzję do 28 października 2015 i wpłacenie zaliczki w kwocie 300 zł. na zabukowanie samolotu, wtedy będzie taniej. Zapraszamy na pielgrzymkę naszych parafian i chętne osoby spoza parafii.

Uwaga: Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)