Mała droga

„Mała Droga”
ks. Kamil Dąbrowski, Paulina Jurczykowska
Wydawnictwo św. Jerzego, Białystok 2015

We wstępie poznajemy genezę tytułu – autorzy inspirowali się św. Teresą od Dzieciątka Jezus. Tak jak Mała Tereska pokazują prostą, krótką, zupełnie nową metodę „pójścia do Nieba”. W bardzo jasny, przystępny, pozwalający na własne tempo „marszu” sposób prowadzą nas w „VII Krokach” po drodze, na której, jeżeli tylko zechcemy, spotkamy Chrystusa, odkryjemy prawdę o Bogu i o nas samych.
Każdy „Krok” jest napisany pięknym, ujmującym stylem – czyta go z przyjemnością nastolatek i trochę „starszy młodzieniec”. Każdy „Krok” odkrywa inne obrazy, inne prawdy (pozwala na nowe spojrzenie na to, co my – katolicy znamy z katechizmu), zaskakuje prostotą i wnikliwym podejściem. Autorzy, przy każdym z nich, umieścili świadectwa osób w różnym wieku, o różnej pozycji społecznej, o różnych doświadczeniach życiowych. Są one prawdziwe, wzruszające, pokazują życie na siedmiu etapach Małej Drogi. Inspirują.
Po każdym „Kroku” jesteśmy zaproszeni do krótkiej modlitwy i do podjęcia decyzji – „Idę dalej! Idę!”. Lektura „Małej Drogi” – tylko na własną odpowiedzialność! Ta książka zmienia: hierarchię wartości, spojrzenie na otaczającą rzeczywistość, a przede wszystkim – serce i życie.
A.Z.

Źródło: chcejezusa.pl