ALFA W KRÓLOWEJ RODZIN!

Informacja z: krolowarodzin.pl – ALFA W KRÓLOWEJ RODZIN!

image001

KURS „ALFA”

DLA DOROSŁYCH

w naszej Parafii!

W naszej Parafii pw. NMP Królowej Rodzin w Białymstoku organizujemy kurs ALFA. Jest on praktycznym wprowadzeniem do życia opartego na wierze chrześcijańskiej. Adresatami kursu są osoby dorosłe: i wierzące, i niewierzące, i te, które wierząc, nie widzą potrzeby uczęszczania do kościoła albo oddaliły się od Boga. Kurs będzie trwał 10 tygodni z weekendem (albo dniem wyjazdowym)
w połowie tego okresu. Na zakończenie kursu organizuje się tzw. uroczystą kolację. Program każdego spotkania przewiduje m.in. konferencję, po której uczestnicy mają okazję porozmawiać na dany temat w małej grupie, którą opiekuje się animator.

         Spotkania w naszej Parafii będą się odbywać raz w tygodniu, w poniedziałki
o godz. 19.00 (w budynku plebanii).

         Pierwsze spotkanie: 19 października 2015 r. o godz. 19.00.

         Uwaga! Aby móc uczestniczyć w kursie, należy wcześniej się zapisać (liczba miejsc ograniczona). Osoby zainteresowane mogą już od teraz zgłaszać się osobiście do ks. Bogdana lub do kancelarii parafialnej, w celu pozostawienia danych kontaktowych. Można zapisywać się również drogą mailową, pisząc na adres:

alfa.krolowarodzin@wp.pl

Parafia pw. NMP Królowej Rodzin, ul. NMP Królowej Rodzin 6, 15-684 Białystok

            Ideę kursu wyjaśnia angielskie słowo „ALPHA”:

A         Anyone can come– przyjść może każdy, kto chce się dowiedzieć czegoś więcej o wierze;

L         Learning and laughter– uczymy się i śmiejemy;

P         Pasta(makaron) – wspólnie jemy posiłek;

H         Helping one another– wzajemnie sobie pomagamy;

A         Ask anything– pytać można o wszystko.

Więcej informacji o kursie i świadectwa byłych uczestników możemy znaleźć na stronie:

http://ezechiasz.org/page/id:49/menu:6/